Najczęściej zadawane pytania

Dla każdej osoby współpracującej z Caring Personnel, która zdecydowała się na model ubezpieczenia w Polsce, odprowadzamy regularnie wszystkie obowiązkowe składki ZUS, co ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury oraz umożliwia naszym pracownikom korzystanie z opieki zdrowotnej na terenie Niemiec w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.

W Caring Personnel możesz sam/a zadecydować, który z oferowanych przez nas modeli zatrudnienia jest dla Ciebie najkorzystniejszy. Jeśli zdecydujesz się na tzw. model niemiecki, to ubezpieczenie emerytalno-zdrowotne będziemy odprowadzać dla Ciebie do Niemiec. Ubezpieczenie obejmuje cały okres zlecenia. Każda ubezpieczona osoba otrzyma niemiecką kartę ubezpieczeniową, uprawniającą do korzystania z usług medycznych w Niemczech. Ponadto dla każdej zatrudnionej przez nas osoby wykupujemy prywatną polisę ubezpieczeniową.

Dla naszych Opiekunek i Opiekunów, które ubezpieczamy w Narodowym Funduszu Zdrowia, wyrabiamy kartę EKUZ po potwierdzeniu przez ZUS formularza A1. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest potwierdzeniem Twojego prawa do bezpłatnego leczenia na zleceniu w Niemczech w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Ponadto dla każdej zatrudnionej w Caring Personnel osoby wykupujemy prywatną polisę ubezpieczeniową na cały okres zlecenia w Niemczech od dnia wyjazdu z Polski do dnia powrotu włącznie.

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego Caring Personnel ubezpiecza Cię przed każdym wyjazdem na zlecenie do Niemiec. Oprócz ustawowego ubezpieczenia zapewniamy prywatną polisę ubezpieczeniową na cały okres zlecenia w Niemczech od dnia wyjazdu z Polski do dnia powrotu włącznie. Wszystkie dane niezbędne do zgłoszenia otrzymasz wraz z umową. W przypadku zachorowania procedura postępowania wygląda następująco:

  1. Kontakt z konsultantem
  2. Podanie danych osobowych i nazwy firmy Caring Personnel (ew. numeru polisy)
  3. Opis objawów/problemu zdrowotnego
  4. Skierowanie przez konsultanta do najbliższej placówki
  5. Uzyskanie numeru szkody
  6. Kontakt z koordynatorem Caring Personnel z informacją o sytuacji

Im więcej referencji, tym lepiej – dlatego warto o nie prosić będąc na zleceniach w Niemczech. Referencje i podziękowania świadczą nie tylko o wdzięczności rodzin podopiecznych, ale są przede wszystkim potwierdzeniem Twoich umiejętności i doświadczenia. Pozytywne opinie pomogą Ci wyróżnić się spośród innych kandydatów, przez co będziesz mieć większą szansę na znalezienie atrakcyjnych ofert i akceptację ze strony rodzin w Niemczech.

Pojęcie opieki całodobowej przyjęło się w języku potocznym, gdyż opiekunki mieszkają najczęściej razem z podopiecznymi w jednym gospodarstwie domowym. Nie oznacza to jednak, że opiekunka musi pracować przez 24h/dobę i nie ma czasu wolnego. Opiekunka Caring Personnel zajmuje się głównie prowadzeniem gospodarstwa domowego i podstawową opieką, a czas pracy opiekunki uzależniony jest zawsze od potrzeb podopiecznego.

Każda Opiekunka i każdy Opiekun Caring Personnel ma zapewnione wsparcie swojego koordynatora. Jesteśmy po to, by Tobie pomagać i wspierać w razie trudności na zleceniu. Nigdy nie zostawiamy naszych pracowników bez pomocy. W weekendy jesteśmy osiągalni pod telefonem alarmowym. W nagłych wypadkach również nasi partnerzy w Niemczech służą pomocą i mogą pojawić się na miejscu zlecenia.

Caring Personnel zajmuje się całkowitą organizacją Twojego przejazdu na zlecenie w Niemczech i z powrotem. Zapewniamy transport z umówionego miejsca bezpośrednio do miejsca zamieszkania osoby podopiecznej w Niemczech. Nasze Opiekunki i Opiekunowie nie ponoszą w związku z tym żadnych kosztów.

Tak, wspieramy każdą opiekunkę współpracującą z Caring Personnel w kwestii zgłoszenia i robimy cyfrową deklarację wjazdu zgodnie z obowiązującymi przepisami w Niemczech. Każda osoba, która w ciągu ostatnich 10 dni przebywała w obszarze ryzyka i wjeżdża na teren Niemiec, ma co do zasady obowiązek wypełnić deklarację wjazdu. Zgodnie z wymogami niemieckich urzędów do deklaracji załączamy Unijny Certyfikat COVID (paszport covid) lub zaświadczenie o wyniku badania na SARS-CoV-2 w języku niemieckim lub angielskim. Wygenerowane Einreiseanmeldung służy zawsze jako potwierdzenie zgłoszenia.

Formularz A1 stanowi zaświadczenie wystawiane w Polsce przez ZUS, które mówi o tym, że ustawodawstwo danego kraju ma zastosowanie do osoby Posiadacza (Pracownika, Zleceniobiorcy) w kwestii zabezpieczenia społecznego. Posiadanie formularza A1 przez ZUS można interpretować jako potwierdzenie legalności zatrudnienia osoby wykonującej pracę na terenie kraju innego niż kraj siedziby pracodawcy (Zleceniodawcy).

Każda osoba współpracująca z Caring Personnel, która zdecydowała się na model ubezpieczenia w Polsce, otrzyma potwierdzony przez ZUS formularz A1.

Zapraszamy do kontaktu

Zostaw wiadomość, oddzwonimy do Ciebie

Odzwiedź nas w centrach rekrutacyjnych

Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Centrum rekrutacyjne w Toruniu:

ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń
(Nowy Arsenał, okolice Starego Miasta)

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 530 843 127

Centrum rekrutacyjne w Sosnowcu:

ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 514 403 705

Centrum rekrutacyjne w Skarżysku-Kamiennej:

Legionów 122d pok. 104
26-110 Skarżysko-Kamienna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
tel: +48 501 710 100

Mobilny punkt rekrutacyjny w Rzeszowie:

Rekrutacja mobilna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny:

Zadzwoń lub wyślij sms
Biuro w Warszawie:

Biuro Obsługi Klienta

Wyślij wiadomość email

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * są wymagane