Nr ofertyCP/20190730/02/A

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ Z MEŻEM NA PRZEDMIEŚCIACH AACHEN OD 18.08.2019r.!

  • Niemcy, przedmieścia Aachen
  • Podopieczna: 68 lat
  • Data dodania:30.07.2019

68 letnia seniorka (1,68m, 67 kg.), po raku jelita doznała wylewy, który sparaliżował jej lewą stroną. Na zleceniu jest dużo czasu wolnego. Przemieszcza się na wózku, od czasu do czasu wstaje i potrafi przejeść kilka kroków. Przy transferze pomaga jej mąż, który przy 77 latach jest nadal sprawny i nie wymaga żadnej opieki. Ponadto seniorka ma szeroki program terapii (logopeda, ergo terapeuta i fizjoterapeuta). Codziennie przychodzi do pomocy służba pielęgniarska. Do dyspozycji jest lift. Transfer na wózek jest wykonywany przez Męża.

Seniorzy mieszkają w mieszkaniu 125 qm, w domku 2 rodzinnym, sklepy są dostępne w okolicy. Raz w tygodniu przychodzi sprzątaczka.

  • Osobne mieszkanie, suterena z dostępem do światłą dziennego
  • Osobna toaleta i prysznic
  • Internet
  • telewizor

Stan podopiecznej (68 lat)

  • choroba nowotworowa
  • paraliż częściowy
  • stomia
  • nietrzymanie moczu (cewnik)
  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego

  • referencje
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym
  • osoba niepaląca

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • przygotowywanie osoby podopiecznej do snu
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • sprzątanie
  • pranie
  • prasowanie