Nr ofertyCP/20190912/03/A

OPIEKUNKA DLA MAŁŻEŃSTWA MIESZKAJĄCEGO W AACHEN OD 03.10.2019r.! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, Aachen
  • Podopieczna: 88 lat Podopieczny: 92 lat
  • Data dodania:12.09.2019

Senior (92 lata, 1,73 m, ca. 64 kg, do tej pory Pflegegrad 1,) sam czuje się jednak niepewnie. Umysłowo sprawny, Ograniczony ruchowo potrafi jednak samodzielnie się poruszać, do toalety, Sam tez dba o higienę ciała, Przy gorszych dniach potrzebuje nieco pomocy

Jest wielkim fanem muzyki klasycznej, kiedyś chętnie i często grywał na fortepianie, teraz też zdarza mu się grać. Seniorka niedawno przeszła pobyt w szpitalu (Wzrost: 1,63 m

Waga: 53 kg). Dodatkowo 4 dni w tyg. przychodzi pomoc domowa oraz Pflegedeinst rano do kąpieli Seniorki.

Małżeństwo mieszka w pięknym domy położonym w dobrej dzielnicy w Aachen.

Dla opiekunki jest oddzielny pokój z umywalką. Prysznic jest we wspólnej łazience.

DO DYSPOZYCJI OPIEKUNKI:

  • Osobne pokój
  • Internet i pakiet tel.
  • Do pomocy sprzątaczka i ogrodnik

Stan podopiecznej (88 lat)

  • drugi stopień niepełnosprawności
  • nadciśnienie tętnicze
  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • problemy z samodzielnym poruszaniem się
  • demencja - stadium początkowe

Stan podopiecznego (92 lat)

  • pierwszy stopień niepełnosprawności

  • referencje
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym
  • prawo jazdy

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • prowadzenie samochodu
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • sprzątanie
  • pranie
  • prasowanie