Nr ofertyCP/20200511/01/A

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W AACHEN OD 29.05.2020r.! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, Aachen
  • Podopieczna: 94 lat
  • Data dodania:11.05.2020

Poszukujemy opiekunki z dobrym niemieckim na sprawdzone zlecenie do samotnej seniorki. Pani Anna mieszka w 90 m2 bardzo zadbanym mieszkaniu na pierwszym piętrze, do którego przynależy duży taras. Podopieczna przeszła lekki wylew, ma przyznaną trzecią grupę niepełnosprawności, ma problemy ze słuchem. Porusza się przy pomocy balkonika lub samodzielnie, nie ma żadnych poważnych schorzeń i ograniczeń. Pielęgnację ciała wykonuje samodzielnie, przy prysznicu trzeba jej trochę pomóc. Dla Opiekunki jest ładny pokój z dużym oknem, z oddzielną łazienką na drugim piętrze, jest Internet. Możliwości zakupowe 10 min  pieszo, w okolicy również targ. Seniorka chętnie czyta, układa puzzle i robi robótki.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznej (94 lat)

  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • po wylewie
  • ogólne osłabienie organizmu

  • referencje
  • dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • sprzątanie
  • pranie
  • prasowanie