Nr ofertyCP/20200807/02/B

OPIEKUN DO SENIORA Z BONN NA 31.08.! ROZSZERZONE PODSTAWY NIEMIECKIEGO!

  • Niemcy, Bonn
  • Podopieczny: 86 lat
  • Data dodania:07.08.2020

Pan Bernfried (86 lat, 170 cm, 96 kg) mieszka wraz ze swoją żoną w domu wielorodzinnym w Bonn. Podopieczny jest po wylewie, prawostronnie sparaliżowany. Potrafi przejść przy balkoniku 10-15 m. Podopieczny choruje ponadto na lekką demencję, zaburzenia rytmu serca, depresję, ma założony cewnik na stałe przez powłoki brzuszne. Senior nie dowidzi, nie dosłyszy, ma problemy z mową, porozumiewa się głównie gestami. Pflegedienst przychodzi 2 razy dziennie, zajmuje się higieną ciała seniora, goleniem oraz transferem z łóżka na wózek inwalidzki. Na miejscu są wszystkie potrzebne pomoce: łóżko medyczne, materac antyodleżynowy, wózek inwalidzki, balkonik, Lifty do ewentualnego transferu. Do podopiecznego przychodzi regularnie fizjoterapeuta, ergoterapeuta, logopeda. Żona seniora ma 83 lata, jest mobilna. Opiekun ma do swojej dyspozycji oddzielny pokój z wyjściem na taras, oddzielne WC, dostęp do Internetu.

DO DYSPOZYCJI OPIEKUNA:

  • Internet
  • Osobna łazienka

Stan podopiecznego (86 lat)

  • demencja - stadium początkowe
  • depresja
  • nietrzymanie moczu (cewnik)
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego
  • po wylewie
  • starcze osłabienie wzroku
  • arytmia

  • znajomość języka niemieckiego na poziomie rozszerzonych podstaw (A2)

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • przygotowywanie osoby podopiecznej do snu
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • robienie zakupów
  • sprzątanie
  • pranie
  • prasowanie