Nr ofertyCP/20200821/04/F

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY FREIBURGA OD ZARAZ!

  • Niemcy, okolice Freiburga
  • Podopieczna: 80 lat
  • Data dodania:21.08.2020

Podopieczna mieszka w okolicach Freiburga w mieszkaniu. Seniorka potrzebuje wsparcia w prowadzeniu domu, ubieraniu się i ubieraniu, czynnościach higienicznych i myciu. Ma problemy z połykaniem, więc jedzenie powinno być krojone i podawane w mniejszych porcjach. Pani Hedy chętnie chodzi na spacery, ogląda telewizję (kryminały, wiadomości, sport), gra w karty.  Jest z natury osobą spokojną, otwartą, prowadzić rozmowy. Życzeniem rodziny jest, aby opiekunka w soboty wieczorem wraz z seniorką chodziła na tzw. ‘Stammtisch’ do klubu piłkarskiego FC Tiengen, gdzie spotyka się ze swoimi znajomymi (może to również robić bratanek seniorki, który będzie przyjeżdżał raz w tyg w odwiedziny).  Opiekunka robi zakupy, sklepy położone są niedaleko, ok. 5 min piechotą od mieszkania podopiecznej.

(80 l, waga 60 kg, wzrost: 165 cm)

  • Internet

Stan podopiecznej (80 lat)

  • demencja - stadium początkowe
  • porusza się przy pomocy balkonika
  • Parkinson - lekki
  • częściowa niewydolność serca

Wymagane kwalifikacje

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece
  • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków

  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości