Nr ofertyCP/20200902/01/T

OPIEKUN DLA SENIORA MIESZKAJĄCEGO W MIEŚCIE TREWIR OD 04.09.2020r. NA 6 TYGODNI! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, okolice Trewiru`
  • Podopieczny: 91 lat
  • Czas trwania:1.5 mc
  • Data dodania:02.09.2020

Pan Helbert  (175 cm, 75 kg) choruje na Parkinsona, jest także po udarze, porusza się na wózku inwalidzkim, konieczny jest transfer podopiecznego. Na miejscu jest Lift, jednak Opiekunowie, którzy do tej pory zajmowali się podopiecznym, nie czuli potrzeby aby go używać. Opiekun zajmuje się tylko seniorem – myje Go, ubiera, zmienia pampersy, pomaga w spożywaniu posiłków. Gotowaniem, zakupami, sprzątaniem zajmuje się gosposia, która przychodzi codziennie na parę godzin. Senior mieszka wraz z żoną, która jest osobą bezkonfliktowa, nie wymaga tez opieki, jest lubiana przez zmienników. Do dyspozycji opiekuna jest pokój z TV oraz dostępem do Internetu, oddzielna łazienka i WC na poddaszu domu. Podopieczny lubi oglądać TV, czytać książki i gazety, wiersze. Dzień pracy kończy się od 20, noce są spokojne, pauzy regularne.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • TV
  • Internet

Stan podopiecznego (91 lat)

  • Parkinson
  • przebyty udar
  • inkontynencja pełna
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego
  • niedosłyszenie

Wymagane kwalifikacje

  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości