Nr ofertyCP/20200902/02/K

OPIEKUN DLA SENIORA MIESZKAJĄCEGO W KOLONII OD 15.09.2020r.! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, KOLONIA
  • Podopieczny: 56 lat
  • Data dodania:02.09.2020

Podopieczny (56 lat, 170 cm, 90 kg) mieszka w mieszkaniu w centrum Kolonii. Po wylewie cierpi na prawostronny paraliż, nie jest w stanie chodzić, ale może stanąć z pomocą opiekuna. Nie wykonuje się pełnego transferu, ponieważ podopieczny samodzielnie się podnosi. Większość czasu pan spędza na swoim automatycznym fotelu, słuchając muzyki, grając w gry. Jest osobą w pełni kontaktową, bardzo lubi się śmiać, przybywać w towarzystwie opiekuna. Nie wymaga zaawansowanych rozmów, wystarczą gesty i chęć komunikacji. Jeśli jest pogoda, pan chętnie wychodzi na spacer. W okolicy jest sporo parków, stadiony piłkarskie. Panu trzeba pomóc w pójściu do toalety, ugotować, posprzątać, zrobić zakupy. Do codziennej toalety oraz kąpieli przychodzi służba pielęgniarska.

  • Osobny pokój
  • Rower
  • Internet

Stan podopiecznego (56 lat)

  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • po wylewie
  • paraliż częściowy
  • osoba leżąca
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego

  • znajomość języka niemieckiego na poziomie podstawowym (A1)
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • przygotowywanie osoby podopiecznej do snu
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • układanie i zmiana pozycji osoby podopiecznej w łóżku
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości