Nr ofertyCP/20200904/02/D

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY DORTMUNDU OD 25.092020r.!

  • Niemcy, okolice Dortmundu
  • Podopieczna: 86 lat
  • Data dodania:04.09.2020

Podopieczna (86 lat, wzrost 168 cm, waga 70 kg) mieszka w domku jednorodzinnym w bliskich okolicach Dortmundu. Cierpi na demencję, cukrzycę, inkontynencję (cewnik), ma odjęte obie nogi- porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Seniorka wymaga całościowej pomocy podczas poruszania się (na miejscu jest podnośnik łóżkowy), higieny, przy zmianie odzieży, kąpieli. Nie ma problemu z przesypianiem nocy. Potrzebna opiekunka, która będzie aktywizować seniorkę, zapobiegać osłabieniu mięśni. Ważne jest, żeby seniorka spędzała jak najwięcej czasu na wózku, nie w łóżku. Seniorka mieszka wraz z córką, dla niej nie wykonuje się żadnych czynności. Zajmuje się zakupami oraz innymi sprawami organizacyjnymi.

(86 lat, wzrost 168 cm, waga 70 kg)

Pomoce– łóżko medyczne, materac antyodleżynowy, wózek inwalidzki, lift

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznej (86 lat)

  • piąty stopień niepełnosprawności
  • amputowane nogi (osoba leżąca lub poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego)
  • demencja
  • cukrzyca
  • nietrzymanie moczu (cewnik)
  • problemy z mówieniem

  • język niemiecki na poziomie rozszerzonych podstaw lub komunikatywnym
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • opróżnianie worka cewnikowego
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości