Nr ofertyCP/20200918/05/M

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY MÖNCHENGLADBACH OD ZARAZ NA 1 MIESIĄC! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, okolice Mönchengladbach
  • Podopieczna: 84 lat
  • Czas trwania:1 mc
  • Data dodania:18.09.2020

Pani Valentine (84 lata, 165 cm, 90 kg) mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w miejscowości położnej w okolicy Mönchengladbach. Podopieczna jest po zawale, choruje na osteoporozę, artrozę, reumatyzm, zakrzepicę żył, niewydolność nerek (trzy razy w tygodniu jest dializowana). Nosi pieluchy, ma pełną inkontynencję. Seniorka jest leżąca. Higiena odbywa się w łóżku. Dwa razy dziennie wykonuje się transfer z łóżka na wózek inwalidzki za pomocą „LIFTU”. Do dyspozycji jest podnośnik/siatka do łatwego transportu i podnoszenia pacjentów. Podopieczna przesypia całe noce. Cały dzień siedzi na wózku inwalidzkim. Wózek jest rozkładany, ma funkcję spania. Podopieczna lubi czytać gazety, interesuje się modą, lubi kwiaty, chętnie spędza czas na tarasie. Nie jest absorbująca, opiekunka ma na zleceniu bardzo dużo swobody i wolnego czasu

  • Osobny pokój
  • Rower
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznej (84 lat)

  • osteoporoza
  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • ogólne osłabienie po zawale serca
  • osoba leżąca
  • inkontynencja

  • język niemiecki na poziomie rozszerzonych podstaw lub komunikatywnym
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości