Nr ofertyCP/20200925/01/R

OPIEKUNKA DLA SENIORA MIESZKAJĄCEGO W REUTLINGEN OD 04.10.2020r.!

  • Niemcy, Reutlingen
  • Podopieczny: 86 lat
  • Data dodania:25.09.2020

Pan Manfred (86 lat, 164 cm, 68 kg) mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w Reutlingen. Senior jest po wylewie, choruje na serce oraz dnę moczanową. Porusza się samodzielnie, przy balkoniku oraz na wózku inwalidzkim. Nie wymaga transferu, ewentualnie lekkiego wsparcia przy wstawaniu. Noce przesypia. Nie ma inkontynecji, korzysta z toalety. Pflegedienst podaje seniorowi leki oraz zakłada mu rajstopy uciskowe. Podopieczny jest spokojny, lubi naturę, z wykształcenia jest ogrodnikiem. Opiekunka ma do swojej dyspozycji oddzielny pokój, dostęp do Internetu oraz samochód. Sklepy znajdują się 10 minut na piechotę od miejsca zamieszkania podopiecznego. Na parterze domu mieszka kuzynka seniora. Lubią wspólnie gotować w weekendy.

  • Internet

Stan podopiecznego (86 lat)

  • po wylewie
  • zaburzenia rytmu serca
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego i balkonika

Wymagane kwalifikacje

  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece
  • mile widziane prawo jazdy

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • prowadzenie samochodu
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości