Nr ofertyCP/20200929/05/I

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY INGOLSTADT OD 20.10.2020r.!

  • Niemcy, okolice Ingolstadt
  • Podopieczna: 88 lat
  • Data dodania:29.09.2020

Seniorka nie jest w stanie sama prowadzić domu, żyć sama, sama wykonywać gruntownej higieny. Mało mówi, nie ma problemu ze wzrokiem ani słuchem. Nosi okulary, ma protezę zębową, do dyspozycji ma balkonik. Do zadań Opiekunki należą higiena (2x w tyg. kąpiel, raz w tyg. mycie włosów), gospodarstwo domowe (gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie domu, prace ogrodowe- mile widziane). Z toalety seniorka korzysta samodzielnie. Idzie spać o 20:00, budzi się o 6:00. Raz w nocy korzysta z toalety. Ok. 500 m może iść samodzielnie, potem potrzebuje balkonika albo wózka. 3 posiłki dziennie ( śniadanie, obiad, kawa, kolacja), 1,5 l płynów dziennie. Od 10 tyg. seniorka jest w szpitalu, 02.10. idzie na Reha. Wcześniej w ciągu dnia TV, czytanie, gotowanie, pieczenie.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznej (88 lat)

  • nadciśnienie tętnicze
  • zaburzenia rytmu serca
  • porusza się przy pomocy balkonika

Wymagane kwalifikacje

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece
  • osoba niepaląca

Zakres obowiązków

  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości