Nr ofertyCP/20200930/05/N

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ BLISKO POLSKIEJ GRANICY OD ZARAZ!

  • Niemcy, Neubrandenburg
  • Podopieczna: 95 lat
  • Data dodania:30.09.2020

Seniorka (95 lat, wzrost 160 cm, waga 65 kg) cierpi na demencję, od 2 lat na niewydolność nerek, inkontynencję, osteoporozę, porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Podopieczna z natury jest strachliwa, ze względu na demencję czasem trudno jej zrozumieć intencje drugiej osoby, dlatego najlepiej zostawić ją, żeby mogła się wyciszyć. Jest wdową, w przeszłości pracowała jako sprzedawczyni. Lubi dobrą kuchnię, świeże posiłki, chętnie je zupy. Wieczorami do pomocy przyjeżdża Pflegedienst. Córka, która mieszka w sąsiedniej miejscowości też chętnie wesprze opiekunkę w razie potrzeby. Podopieczna mieszka w mieszkaniu z osobnym pokojem, osobną łazienką oraz internetem dla opiekunki. Do dyspozycji jest też rower. 2 razy w tygodniu jest dodatkowy czas wolny (cały dzień).

Potrzebna intensywna opieka ze względu na wysoki PG. Demencja- typ Alzheimera. Istnieje ryzyko upadku, pani porusza się na wózku, 4 razy dziennie transfer. Raz w nocy może się wybudzić- prosi, żeby ją przykryć, podać coś do picia (możliwy dodatkowy czas wolny). Sen od 20:00, pobudka o 7:00, w razie potrzeby zostawić seniorkę, żeby dłużej pospała.

Pomoce– okulary, aparat słuchowy, poduszki żelowe, łóżko medyczne, pomoce do transferu, wózek, winda schodowa, materac antyodleżynowy, pampersy. Wieczorami do pomocy będzie PD, może pomagać też córka. Podopieczna korzysta w domu z fizjoterapii i ergoterapii. Z rana nie jest zbytnio komunikatywna, popołudniu czuje się już lepiej i chętniej nawiązuje kontakt. Jest strachliwa, zapominalska, sceptyczna, depresyjna, niespokojna, kapryśna. Nosi plastry przeciwbólowe.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Rower
  • Internet

Stan podopiecznej (95 lat)

  • demencja
  • problemy z mówieniem
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego
  • artroza
  • osteoporoza
  • częściowa niewydolność serca
  • stany depresyjne
  • inkontynencja
  • piąty stopień niepełnosprawności

Wymagane kwalifikacje

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości