Nr ofertyCP/20201002/02/S

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY SAARBRÜCKEN OD 09.10.2020r.!

  • Niemcy, okolice Saarbrücken
  • Podopieczna: 83 lat
  • Data dodania:02.10.2020

Seniorka (83 lata, wzrost 165 cm, waga 45 kg) w miasteczku mieszka w domku jednorodzinnym, dla opiekunki jest przeznaczony osobny pokój wraz z osobną łazienką oraz internet. Bardzo blisko na zakupy- ok. 30 m. Seniorka jest osobą w pełni sprawną umysłowo, ze względu na starcze osłabienie oraz choroby serca jest osobą leżącą. W ciągu dnia przebywa głównie w łóżku, wstaje na czas posiłków. Ważne jest, żeby kontrolować ilość spożywanych posiłków, ponieważ seniorka ma niedowagę, powinna mieć przygotowywane świeże i zdrowe posiłki. Podopieczna korzysta w domu z fizjo- i ergoterapii. Pani kładzie się spać już o 21:00, wstaje ok. 7:00, nocki są przespane.

Pomoce– okulary, łóżko medyczne, balkonik, wózek, winda do wanny, krzesło toaletowe, pampersy.

Warunki mieszkaniowe– dom 150 mq, małe miasto, 30 m na zakupy, osobny pokój, osobna łazienka, internet.

Stan podopiecznej (83 lat)

  • osoba leżąca
  • drugi stopień niepełnosprawności
  • zaburzenia rytmu serca
  • inkontynencja
  • niedowidzenie

Wymagane kwalifikacje

  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości