Nr ofertyCP/20201005/04/S

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY STUTTGARTU OD 16.10.2020r.!

  • Niemcy, okolice Stuttgartu
  • Podopieczna: 89 lat
  • Data dodania:05.10.2020

Podopieczna (89 lat, wzrost 170cm, waga 60kg) mieszka w mieście niedaleko Stuttgartu w 70 m mieszkaniu. Cierpi na demencję, częściową inkontynencję, potrzebuje drobnej asekuracji podczas poruszania się. Nocki są przespane, seniorka nie wybudza się. Możliwości zakupowe blisko, do dyspozycji jest osobny pokój oraz internet. Do obowiązków opiekunki należy pomoc w higienie, wspólne spędzanie czasu z seniorką, spacery, zakupy oraz prowadzenie gospodarstwa domowego.

Warunki mieszkaniowe – osobny pokój, Internet

Stan podopiecznej (89 lat)

  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • demencja
  • porusza się przy pomocy balkonika
  • inkontynencja częściowa

Wymagane kwalifikacje

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości