Nr ofertyCP/20201007/01/R

OPIEKUNKA DLA MAŁŻEŃSTWA MIESZKAJĄCEGO W OKOLICY REUTLINGEN OD 30.10.2020r.! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, okolice Reutlingen
  • Podopieczna: 71 lat Podopieczny: 80 lat
  • Data dodania:07.10.2020

Pani choruje na demencję, ma inkontynencję, problemy z mową oraz z mobilnością prawego ramienia po złamaniu. Porusza się całkowicie samodzielnie. Jest bardzo pogodna, spokojna, nie jest agresywna, obecna opiekunka określiła ją jako dobrego człowieka. Pod koniec września wraca senior, który doznał wylewu.  Ma ograniczoną prawą stronę, siedzi na wózku, nosi pampersy. Potrzebuje wsparcia przy poruszaniu, z czasem pewnie wróci do większej sprawności, jest pod opieką fizjoterapeuty na dłuższej rehabilitacji. Państwo mieszkają w miasteczku z domkami jednorodzinnymi, jest ratusz, sklep netto, fryzjer, piekarnia.

  • Internet
  • Rower

Stan podopiecznej (71 lat)

  • demencja
  • problemy z mówieniem
  • inkontynencja
  • trzeci stopień niepełnosprawności

Stan podopiecznego (80 lat)

  • porusza się przy pomocy balkonika
  • osteoporoza
  • po wylewie
  • zaburzenia rytmu serca
  • nadciśnienie tętnicze

  • znajomość języka niemieckiego na poziomie rozszerzonych podstaw (A2)
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości