Nr ofertyCP/20201006/01/D

OPIEKUNKA DLA MŁODEJ PODOPICZNEJ MIESZKAJĄCEJ NA PRZEDMIEŚCIACH DORTMUNDU OD 01.11.2020r.!

  • Niemcy, Dortmund
  • Podopieczna: 38 lat
  • Data dodania:06.10.2020

Podopieczna ma (38 lat, wzrost 185 cm, waga 90 kg), cierpi ma MS, w ciągu dnia siedzi głownie na wózku, jeśli jest dobrze mobilizowana, może iść też o balkoniku. Z pomocą może też przejść kilka schodów w swoim mieszkaniu. Wymaga drobnej pomocy podczas higieny, w trakcie transferu opiekunka też tylko wspiera, pani stara się być samodzielna. 2 razy w tygodniu podopieczna pracuje przez kilka godzin, w tym czasie opiekunka ma dodatkowy czas wolny. Po obiedzie nie ma już zbyt wiele pracy, pani ma swoje zajęcia, nie wymaga ciągłej opieki. Należy jej pomóc przebrać się kiedy kładzie się spać.

DO DYSPOZYCJI OPIEKUNKI:

  • Osobne mieszkanie z Internetem

Stan podopiecznej (38 lat)

  • stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex, SM)
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego
  • inkontynencja częściowa
  • drugi stopień niepełnosprawności

Wymagane kwalifikacje

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece
  • prawo jazdy

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • prowadzenie samochodu
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości