Nr ofertyCP/20201007/04/R

OPIEKUNKA DLA SENIORA MIESZKAJĄCEGO Z ŻONĄ W REUTLINGEN OD ZARAZ!

  • Niemcy, Reutlingen
  • Podopieczny: 81 lat
  • Data dodania:07.10.2020

Senior (81 lat, wzrost 180 cm, waga 75 kg) mieszka centralnie w Reutlingen w domku jednorodzinnym wraz z żoną. Pani nie wymaga opieki, sama gotuje dla siebie i męża, przejmuje część obowiązków gospodarstwa domowego. Praca polega przede wszystkim na opiece nad seniorem. Pan jest osobą sprawną umysłowo, cierpi na Polineuropatię, ma niedowład nóg, czasem pojawia się inkontynencja moczowa. Do dyspozycji jest Lift, senior także pomaga w trakcie transferu. Jest spokojną, komunikatywną osobą, lubi oglądać TV, jeździć na spacery na wózku. Seniorzy są wegetarianami, ale opiekunka może gotować dla siebie mięsne potrawy.

Pomoce– łóżko medyczne, lift, wózek inwalidzki, krzesło toaletowe.

  • Internet

Stan podopiecznego (81 lat)

  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • paraliż częściowy
  • inkontynencja
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego

Wymagane kwalifikacje

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece
  • osoba niepaląca

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • opróżnianie worka cewnikowego
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości