Nr ofertyCP/20201012/02/M

OPIEKUNKA DLA MAŁŻEŃSTWA MIESZKAJĄCEGO W OKOLICY MONACHIUM OD 02.11.2020r.!

  • Niemcy, okolice Monachium
  • Podopieczna: 82 lat Podopieczny: 85 lat
  • Data dodania:12.10.2020

Państwo mieszkają w domku jednorodzinnym, dla opiekunki przeznaczony jest osobny pokój z internetem, do dyspozycji rower. Senior jest osobą mobilną, niewidomą, porusza się powoli po domu, na zewnątrz potrzebuje pomocy. W codziennej higienie jest samodzielny, potrzebuje jedynie wsparcia podczas golenia, 2 razy w tygodniu kąpieli. Korzysta samodzielnie z toalety. Seniorka porusza się o balkoniku, trzeba jej pomóc wstać/ usiąść na fotel. Cierpi na demencję, Parkinsona, inkontynencję, choroby serca. Z natury jest bojaźliwa, przez demencję zdezorientowana, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa oraz zrozumienia. Od 2019 roku, po operacji przebywa poza domem, korzysta z opieki stacjonarnej. Po przyjeździe opiekunki wróci do domu, termin rozpoczęcia zlecenia nie jest sztywny, może być tydzień wcześniej lub później. Małżeństwo nie chce być dłużej rozdzielone, dlatego potrzebna jest stała opieka w domu dla obojga. Szukamy opiekunki doświadczonej z przypadkami demencji.

  • Internet
  • Rower

Stan podopiecznej (82 lat)

  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • Alzheimer
  • depresja
  • inkontynencja
  • zaburzenia rytmu serca
  • nadciśnienie tętnicze
  • porusza się przy pomocy balkonika
  • osteoporoza
  • niedosłyszenie
  • niewydolność serca

Stan podopiecznego (85 lat)

  • drugi stopień niepełnosprawności
  • niewidomy
  • po wylewie

Wymagane kwalifikacje

  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • sporadyczne nocne wstawanie
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości