Nr ofertyCP/20201019/03/M

OPIEKUNKA DLA MAŁŻEŃSTWA MIESZKAJĄCEGO W MONCHENGLADBACH OD ZARAZ!

  • Niemcy, Monchengladbach
  • Podopieczny: 89 lat Podopieczna: 87 lat
  • Data dodania:19.10.2020

Seniorzy mieszkają w domku jednorodzinnym. Dla opiekunki jest osobny pokój z osobną łazienką, internet, rower. Państwo poruszają się o balkoniku, oboje są w pełni sprawni umysłowo, przesypiają nocki. U Pani (87 lat, wzrost 178 cm, waga 80 kg) 4 tygodnie temu wykryto rozwarstwienie aorty, obecnie przebywa na rehabilitacji do 26.10. Cierpi na reumatyzm, nadciśnienie, ma osłabiony słuch. Pan (89 lat, wzrost 188cm, waga 85 kg) ma inkontynencję (cewnik), zwyrodnienie plamki żółtej (widzi tylko w 10%), cierpi na artrozę oraz raka skóry. Podopieczni są sympatycznymi, otwartymi ludźmi, którzy nadal mają swoje ulubione zajęcia. Należy pomóc im w higienie, poprowadzić gospodarstwo domowe oraz zrobić zakupy.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Rower
  • Internet

Stan podopiecznego (89 lat)

  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • porusza się przy pomocy balkonika
  • nietrzymanie moczu (cewnik)
  • zwyrodnienie plamki żółtej (AMD)
  • artroza
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroba nowotworowa

Stan podopiecznej (87 lat)

  • drugi stopień niepełnosprawności
  • reumatyzm
  • niedosłyszenie (aparat słuchowy)

Wymagane kwalifikacje

  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • opróżnianie worka cewnikowego
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości