Nr ofertyCP/20201112/01/S

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ Z MĘŻEM W OKOLICY SAARBRÜCKEN OD 15.12.2020r.!

  • Niemcy, okolice Saarbrücken
  • Podopieczna: 73 lat
  • Data dodania:12.11.2020

Podopieczna (73 lata, wzrost 155 cm, waga 65 kg) 4 lata temu przeszła wylew, od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Ze względu na stan zdrowia jest depresyjna, cierpi na nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, ma cewnik. Seniorka nie wybudza się w nocy. Do tej pory opieką zajmował się jej mąż wraz z Pflegedienst, w ciągu dnia sam obejmował całkowitą pomoc. Państwo mieszkają w domu jednorodzinnym, z osobnym pokojem oraz łazienką dla opiekunki, internetem. Na zakupy ok. 1 km, do dyspozycji jest również rower. Szukamy opiekunki ze stabilnym komunikatywnym niemieckim. Ważne, żeby podchodziła do podopiecznej z empatią oraz potrafiła współpracować z seniorem w opiece nad żoną.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Rower
  • Internet

Stan podopiecznej (73 lat)

  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • po wylewie
  • depresja
  • osteoporoza
  • nietrzymanie moczu (cewnik)
  • zaburzenia rytmu serca
  • nadciśnienie tętnicze
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego

Wymagane kwalifikacje

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • opróżnianie worka cewnikowego
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości