Nr ofertyCP/20201126/02/B

OPIEKUN DLA SENIORA MIESZKAJĄCEGO W BONN OD 06.12.2020r.!

  • Niemcy, BONN
  • Podopieczny: 68 lat
  • Data dodania:26.11.2020

Poszukujemy Opiekuna dla Seniora, który miesza w Bonn. Transfer- Opiekun musi użyć niewiele siły, podstawić wózek, podopieczny aktywnie pomaga. Senior jest na tyle mobilny, ze sam porusza się na schodach. Pan spędza cały dzień na wózku, używa laski tylko do medycznych zabiegów. Pomoc w higienie, wieczorem przygotować przybory do mycia protezy, zmiana pampersów w ciągu dnia. Przed wylewem podopieczny uprawiał dużo sportu, był bardzo sprawny, teraz chętni ogląda wydarzenia sportowe w TV, patrzy przez okno, słuch radia. Z zawodu dziennikarz. Jest przystępny, jednak porozumiewa się już pozawerbalnie ze względu na afazję.

Codziennie rano przychodzi służba pielęgniarska do higieny, pani do pedicure, pon. ,śr., czw. pt.- ergo- i fizjoterapia, logopedia, córka pomaga.

Czas wolny– ½ dnia w soboty+ 2 h codziennie.

Pomoce– łóżko medyczne, wózek inwalidzki, okulary, pampersy (1-2 na dzień)

  • Internet

Stan podopiecznego (68 lat)

  • po wylewie
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego
  • problemy z mówieniem
  • nadciśnienie tętnicze
  • zaburzenia rytmu serca
  • nietrzymanie moczu (cewnik)
  • czwarty stopień niepełnosprawności

Wymagane kwalifikacje

  • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • opróżnianie worka cewnikowego
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • przygotowywanie osoby podopiecznej do snu
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości