Nr ofertyCP/20201209/04/T

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY TREWIRU OD 29.12.2020r.! SPRAWDZONE ZLECENIE! PODSTAWY JĘZYKA NIEMIECKIEGO!

  • Niemcy, okolice Trewiru
  • Podopieczna: 80 lat
  • Data dodania:09.12.2020

Podopieczna mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w okolicach Trier. Jest osłabiona ze względu na wiek, w ciągu dnia dużo czasu spędza na drzemkach. Sama dba o higienę, należy pomóc jej jedynie przy myciu włosów. Nie ma zdiagnozowanych chorób, potrzebuje pomocy w prowadzeniu domu, przyrządzaniu posiłków, a także wspólnych wizyt w szpitalu u męża podopiecznej, który choruje na raka przełyku. Obecnie lekarze nie potrafią określić czy senior wróci do domu, jeśli tak to kiedy się to stanie. Opiekunka ma dużo czasu wolnego, dni przebiegają spokojnie, nie ma problemu z zakupami, wszystkiego jest pod dostatkiem. Seniorka jest polskojęzyczna.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznej (80 lat)

  • demencja - stadium początkowe

  • znajomość języka niemieckiego na poziomie podstawowym (A1)
  • prawo jazdy i zgoda na prowadzenie samochodu na terenie Niemiec

Zakres obowiązków

  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • prowadzenie samochodu
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości