Nr ofertyCP/20201221/01/B

OPIEKUNKA DLA MAŁŻEŃSTWA MIESZKAJĄCEGO W BERLINIE OD ZARAZ!

  • Niemcy, BERLIN
  • Podopieczna: 85 lat Podopieczny: 100 lat
  • Data dodania:21.12.2020

Seniorka – demencja zdiagnozowana 4 lata temu. Pomoc w codziennej toalecie, w kąpieli, zmianie odzieży, podczas spożywania posiłków. Rodzina jest w pobliżu i wspiera. Przychodzi pomoc domowa raz w tyg. na 4 h (kurze, łazienka, podłogi). Sen 22-9:00. Seniorka nie wybudza się w nocy. Obecnie nie ma żadnych hobby, wcześniej była bardzo aktywna fizycznie, lubiła teatr, kino. Podopieczna korzystała z fizjoterapii poza domem, ze względu na Covid zaprzestała. Od 2 lat ma terapie lekiem na demencję, są obiecujące postępy. Z reguły jest współpracująca/ posłuszna. W ciągu dnia dużo siedzi w fotelu i podsypia. Lubi oglądać TV i spacerować po domu.

Senior (100 lat, wzrost 170 cm, waga 65 kg) ma nadciśnienie, umysłowo fit, ma problemy z poruszaniem się, ale nadal porusza się samodzielnie/ z pomocą laski. Sen 22-9:00, wstaje raz w nocy, ale nie potrzebuje pomocy. W higienie samodzielny, ew. pomoc podczas golenia. Rano lubi pospać dłużej, przedpołudnie wykonuje toaletę, ubiera się, je śniadanie. Potem czyta gazetę, przegląda pocztę, wykonuje telefony. Popołudniu pije kawę, ogląda TV, telefony, czytanie. Wieczorem zazwyczaj udawał się taksówką do restauracji na kolację. Z zawodu pediatra. Lubi czytać, krzyżówki, TV.

  • Osobny pokój
  • Rower
  • Internet

Stan podopiecznej (85 lat)

  • demencja - stadium zaawansowane
  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • cukrzyca
  • inkontynencja
  • problemy z mówieniem
  • zaburzenia rytmu serca
  • osteoporoza

Stan podopiecznego (100 lat)

  • nadciśnienie tętnicze
  • porusza się przy użyciu laski

Wymagane kwalifikacje

  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece
  • osoba niepaląca

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości