Nr ofertyCP/20210114/04/F

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY FRANKFURTU NAD MENEM OD 30.01.2021r.!

  • Niemcy, okolice Frankfurtu nad Menem
  • Podopieczna: 88 lat
  • Data dodania:14.01.2021

Seniorka (88 lat., 160 cm/54 kg) brak widzenia w prawym oku, 20% widzenia w lewym oku Będzie zachowany pflegedienst, zajmowali się myciem, rozbieraniem, ubieraniem, tabletkami. Kompletna pomoc przy myciu, ubieraniu, pomoc przy podejściu do toalety, pomoc przy jedzeniu. Poruszanie ograniczone, trzeba pomóc przy podnoszeniu się, sadzaniu na łóżko itp. seniorka wspomaga, chodzi o balkoniku. Córka mieszka z Seniorką, ma pracę homeoffice, jest na miejscu w razie pomocy, trzeba uwzględnić ją w gotowaniu.

  • Internet

Stan podopiecznej (88 lat)

  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • nadciśnienie tętnicze
  • częściowa niewydolność serca
  • reumatyzm
  • porusza się przy pomocy balkonika

Wymagane kwalifikacje

  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości