Nr ofertyCP/20210115/01/M

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY MÜNSTER OD 25.01.2021r.! PODSTAWY NIEMIECKIEGO!

  • Niemcy, okolice Münster
  • Podopieczna: 88 lat
  • Data dodania:15.01.2021

Seniorka (88 lat, wzrost 156 cm, waga 94 kg) mówi po polsku. Ma problemy z orientacją czasową i sytuacyjną, pamięcią krótkotrwałą. Opiekunka – pomoc przy wstawaniu, przesiadaniu, w higienie, sprzątanie, pranie, prasowanie.  Kąpiel 1-2 razy w tyg. Sen 20-9:00, wybudza się raz w nocy, nie wymaga wsparcia. Aktualnie seniorka nie wychodzi na spacer. Powinna być motywowana do tego. Wspólne gotowanie, rozmowy, gry. Pobudzać do aktywności. Podopieczna ma silną osobowość, jest zdania, że nie potrzebuje pomocy.

  • Internet

Stan podopiecznej (88 lat)

  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • demencja - stadium początkowe
  • inkontynencja
  • problemy z samodzielnym poruszaniem się
  • niedosłyszenie (aparat słuchowy)

  • znajomość języka niemieckiego na poziomie podstawowym (A1)
  • doświadczenie w opiece

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości