Nr ofertyCP/20210210/04/T

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ Z MĘŻEM W OKOLICY TREWIRU OD 19.02.2021r.!

  • Niemcy, okolice Trewiru
  • Podopieczna: 87 lat
  • Data dodania:10.02.2021

Seniorka (87 lat, 60 kg,160 cm) nie ma inkontynencji, w głowie zupełnie fit, po wylewie ma sparaliżowaną stronę ciała. Porusza się przy balkoniku (kilka kroków) albo na wózku inwalidzkim. Obecnie podopieczna jest na rehabilitacji, wraca do domu 19.02. Trzeba jej pomoc przy ubieraniu, myciu, pójściu do toalety, drobne ćwiczenia aktywizacyjne, pomóc jej się przesiąść z wózka na lift na schodach, wyjść na spacer. Zaplanowane jest, że 2-3x w tygodniu będzie przychodzić do pomocy Pflegedienst, do sprzątania przychodzi 3x w miesiącu pani.

Seniorka mieszka z mężem, który jest zupełnie samodzielny, oboje są lekarzami.

DO DYSPOZYCJI OPIEKUNKI:

  • Osobna przestrzeń mieszkaniowa z Internetem

Stan podopiecznej (87 lat)

  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego
  • paraliż częściowy
  • po wylewie
  • nadciśnienie tętnicze

  • doświadczenie w opiece
  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • osoba niepaląca

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości