Nr ofertyCP/20210224/02/A

OPIEKUNKA DLA SENIORA MIESZKAJĄCEGO W OKOLICY OLDENBURGA OD 01.04.2021r.!

  • Niemcy, Aurich, okolice Oldenburga
  • Podopieczny: 83 lat
  • Data dodania:24.02.2021

Podopieczny (170 cm/50 kg) porusza się przy balkoniku, pomaga przy transferze/wsparciu przy siadaniu/wstawaniu. Senior ma otwartą ranę na prawej piszczeli – w leczeniu przez lekarza domowego, demencja- częściowa dezorientacja czasu i miejsca, brak przejawów agresywnych zachowań, jak nawiąże się kontakt z podopiecznym można dobrze z nim współpracować,  Parkinson – zaawansowany, podopiecznego trzeba karmić, nie potrafi już używać rąk przy spożywaniu posiłków.  Jest sztywny, szczególnie rano, potrzebna pomoc przy wstawaniu, ubieraniu/rozbieraniu, myciu.

Podopieczny mieszka w domku dwurodzinnym, na górze, na dole mieszka rodzina podopiecznego – jego syn, żona i dziecko.

Obecnie poranne budzenie, mycie, ubieranie robił pflegedienst, nie będzie zachowany, po porannej toalecie śniadanie, następnie podopieczny odpoczywa do wczesnych godzin przed południem. Potem uczęszcza do Tagespflege do godz. 17.00 jest zabierany i odbierany. Po godz. 17.00 odpoczynek, ogląda piłkę nożną i przegląda dokumenty, kolacja, później przygotowanie podopiecznego do spania, mycie, rozbieranie, senior idzie spać przed godz. 21.30. Z powodu choroby nie ma więcej aktywności.

Pomoce: balkonik, krzesełko toaletowe, łóżko szpitalne, winda schodowa

  • Internet

Stan podopiecznego (83 lat)

  • Parkinson
  • demencja
  • ogólne osłabienie po zawale serca
  • po wylewie
  • inkontynencja
  • porusza się przy pomocy balkonika

  • doświadczenie w opiece
  • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • przygotowywanie osoby podopiecznej do snu
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości