Nr ofertyCP/20210301/03/A

OPIEKUNKA DLA MAŁŻEŃSTWA MIESZKAJĄCEGO W AACHEN OD 14.03.2021r.! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, Aachen
  • Podopieczna: 92 lat Podopieczny: 88 lat
  • Czas trwania:1 mc
  • Data dodania:01.03.2021

Do opieki Małżeństwo. Seniorka (92 lata, wzrost 155 cm, waga 60 kg) ma niedowład ręki po zatruciu krwi. Może iść sama do toalety, ale przy higienie ciała potrzebuje pomocy. Podopieczna jest spokojna, ma wszechstronne zainteresowania, rozmawia chętnie. Senior ( 88 lat, wzrost 175 cm waga 90 kg) przy wstawaniu potrafi się podeprzeć, więc nie trzeba go zupełnie podnosić, jednak potrzebna konkretna pomoc.  Potrafi przejść kilka kroków o balkoniku, jednak zazwyczaj siedzi na wózku inwalidzkim. Do seniora przychodzi służba pielęgniarska założyć rajstopy uciskowe. Higiena seniora jest po stronie Opiekunki. Podopieczny lubi filmy o zwierzętach.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznej (92 lat)

  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • paraliż częściowy
  • artroza
  • nadciśnienie tętnicze

Stan podopiecznego (88 lat)

  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • inkontynencja
  • nie dotyczy
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego i balkonika
  • artroza

  • doświadczenie w opiece
  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy i zgoda na prowadzenie samochodu na terenie Niemiec

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc w utrzymaniu higieny ciała osoby podopiecznej
  • przygotowywanie osoby podopiecznej do snu
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • nadzór nad przyjmowaniem leków zgodnie ze wskazaniami lekarza
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • prowadzenie samochodu
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości