Nr ofertyCP/20210308/03/A

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ Z MĘŻEM W AACHEN OD ZARAZ!

  • Niemcy, Aachen
  • Podopieczna: 80 lat
  • Czas trwania:1 mc
  • Data dodania:08.03.2021

Senior jest po 80, ale nadal całkiem fit, pracuje nadal w firmie rodzinnej. Sam nie potrzebuje opieki, dla niego tylko gospodarstwo domowe. Seniorka skończy 80 lat, ma 170 cm wzrostu, waży 42 kg. Umysłowo jest nadaj sprawna, ale cierpi na zaawansowane COPD, ma inkontynencję. Jest bardzo słaba. Aktualnie porusza się na wózku po domu. Przy dobrym dniu potrafi zrobić kilka kroków, ale zawsze z dużym wsparciem. Małżeństwo mieszka w dużym 200-m domu jednorodzinnym, na przedmieściach  Aachen z dobrą infrastrukturą, zakupy osiągalne piechotą.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • TV
  • Internet

Stan podopiecznej (80 lat)

  • COPD (przewlekła choroba płuc, ograniczająca przepływ powietrza przez drogi oddechowe)
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego i balkonika
  • inkontynencja
  • czwarty stopień niepełnosprawności

  • doświadczenie w opiece
  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • osoba niepaląca
  • prawo jazdy i zgoda na prowadzenie samochodu na terenie Niemiec

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • przygotowywanie i podawanie posiłków
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • prowadzenie samochodu
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości