Nr ofertyCP/20210518/03/C

OPIEKUNKA DLA MAŁŻEŃSTWA MIESZKAJĄCEGO W MIEŚCIE COBURG OD 26.05.20321r.!

  • Niemcy, Coburg
  • Podopieczna: 90 lat Podopieczny: 93 lat
  • Data dodania:18.05.2021

Seniorka (ur. 1930, 1,60 m ca. 60 kg, PG 4) początkowa demencja, po wylewie, odleżyny, cukrzyca, nosi okulary, źle słyszy. Jest leżąca, od rana do południa siedzi na wózku, transfer, trzeba ją karmić miękkim jedzeniem, cewnik, pieluchy, jest lista, co może jeść, a czego nie.

Senior (ur. 1927, 1,68 m ca. 75kg) po zawale, niewydolność serca, problemy z poruszaniem się, woda w nogach, okulary, źle słyszy, po złamaniu miednicy i kości ogonowej, jest teraz w klinice, na rehabilitacji, wróci do domu, kiedy będzie znowu w stanie chodzić przy balkoniku.

Służba pielęgniarska codziennie – insulina, bandażowanie nóg, cewnik. Oboje przesypiają noce. Córka może pomagać przy kąpaniu seniorów. Dzień trwa od 8.00-20.00. 12.00 – obiad, pauza 2 h po obiedzie, przy ustaleniach z córką może 4h/tydzień dodatkowo. 1 x w miesiącu przychodzi pani do mycia okien i zmiany firan. Jest wózek, łóżko specjalistyczne, krzesło pod prysznic.

DO DYSPOZYCJI OPIEKUNKI:

  • Osobne mieszkanie
  • Rower
  • Internet

Stan podopiecznej (90 lat)

  • demencja - stadium początkowe
  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • po wylewie
  • cukrzyca
  • osoba leżąca
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego

Stan podopiecznego (93 lat)

  • ogólne osłabienie po zawale serca
  • niewydolność serca
  • porusza się przy pomocy balkonika

  • doświadczenie w opiece
  • dobra znajomość języka niemieckiego

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • gotowanie
  • robienie zakupów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości