Nr ofertyCP/20210616/05/B

OPIEKUNKA/OPIEKUN DO SENIORA MIESZKAJĄCEGO Z ŻONĄ W BERLINIE OD ZARAZ!

  • Niemcy, BERLIN
  • Podopieczny: 95 lat
  • Data dodania:16.06.2021

Poszukiwany opiekunka/opiekun, który poradzi sobie z ograniczeniami fizycznymi seniora (wózek, nie może ustać, pomoc w higienie) i jest spokojna/y i sympatyczna/y. Dom nie ma ograniczeń dla osoby niepełnosprawnej, na pierwszym piętrze jest sypialnia, łazienka, biuro, na parter można się dostać windą schodową. Na parter można dostać się po rampie (na wózki inwalidzkie). Drugie piętro jest dla opiekuna. Podopieczny jest komunikatywny, czujny, chętnie rozmawia i interesuje się historią. Mieszka z żoną, która nie wymaga czynności opiekuńczych, jak na swój wiek jest w dobrej kondycji, ale wymaga pomocy w gospodarstwie domowym. Cierpi na demencję, komunikacja jest ograniczona, wymaga spokojnej i empatycznej opieki. Jest duży samochód osobowy z rampą na wózek, można korzystać z niego na zakupy lub wycieczki. Jest też rower. Poszukiwany opiekun, ale opieka nie wymaga dużego wysiłku i może być przejęta przez opiekunkę, senior może pomagać i wykonywać samodzielnie transfer. Siła jest potrzebna tylko do pchania wózka.

Pomoce– łóżko medyczne, wózek inwalidzki, krzesło toaletowe, winda schodowa, butelka na mocz, proteza zębowa, uchwyty,

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznego (95 lat)

  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • zaburzenia rytmu serca
  • inkontynencja częściowa
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego
  • demencja

  • doświadczenie w opiece
  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • prawo jazdy

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • gotowanie
  • robienie zakupów
  • prowadzenie samochodu
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości