Nr ofertyCP/20210727/02/A

OPIEKUNKA DO MAŁŻEŃSTWA MIESZKAJĄCEGO W MIEŚCIE AACHEN OD 01.08.2021r.! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, Aachen
  • Podopieczna: 92 lat Podopieczny: 88 lat
  • Data dodania:27.07.2021

Małżeństwo mieszka w domu jednorodzinnym w Aachen. Senior (88 lat, 175 cm, 90 kg, PG4) porusza się przy balkoniku oraz na wózku inwalidzkim. Choruje na artrozę, nadciśnienie, ma inkontynencję moczu (nosi pieluchomajtki oraz pampersy). Wymaga asekuracji przy wstawaniu oraz korzystaniu z Toilettenstuhl. Nosi rajstopy uciskowe (do zakładania rajstop przychodzi Pflegedienst). Podopieczna (92 lata, 155 cm, 80 kg, PG3) porusza się o lasce. Ma niedowład prawej ręki. Choruje na artrozę i nadciśnienie. Samodzielnie korzysta z WC. Seniorzy przesypiają całe noce. Podopieczni są mili, kulturalni. Lubią oglądać TV.

  • Osobny pokój
  • TV
  • Osobna łazianka
  • Internet

Stan podopiecznej (92 lat)

  • trzeci stopień niepełnosprawności
  • paraliż częściowy
  • porusza się przy użyciu laski
  • nadciśnienie tętnicze
  • artroza

Stan podopiecznego (88 lat)

  • czwarty stopień niepełnosprawności
  • artroza
  • inkontynencja
  • problemy z samodzielnym poruszaniem się

  • doświadczenie w opiece
  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • mile widziane prawo jazdy

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • gotowanie
  • robienie zakupów
  • prowadzenie samochodu
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości