Nr ofertyCP/20210902/03/M

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICY MÜNSTER OD 14.09.2021r.! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, okolice Münster
  • Podopieczna: 88 lat
  • Data dodania:02.09.2021

Pani Elfrun mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w mieście leżącym w okolicy Münster. Seniorka (88 lat, 156 cm, 79 kg) jest po operacji kolana, porusza się na wózku inwalidzkim. Choruje na osteoporozę, nadciśnienie oraz niewydolność serca. Wymaga wsparcia przy transferze na wózek inwalidzki, myciu, ubieraniu oraz korzystaniu z Toilettenstuhl. Przesypia noce. Do domu dwa razy w tygodniu przychodzi fizjoterapeuta. Podopieczna jest elegancka, komunikatywna, zawsze uśmiechnięta. Lubi spędzać czas w towarzystwie swoich znajomych. Raz w tygodniu przychodzi sprzątaczka. Czas wolny dla opiekunki wynosi 2h dziennie + 1 dzień wolny.

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznej (88 lat)

  • problemy z samodzielnym poruszaniem się
  • nadciśnienie tętnicze
  • osteoporoza
  • częściowa niewydolność serca

  • doświadczenie w opiece
  • dobra znajomość języka niemieckiego
  • osoba niepaląca

Zakres obowiązków

  • zmiana wkładek urologicznych
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • gotowanie
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości
  • pranie
  • prasowanie
  • podlewanie roślin doniczkowych