Nr ofertyCP/20210903/01/T

OPIEKUNKA DLA SENIORKI MIESZKAJĄCEJ W OKOLICE TREWIRU OD 19.09.2021r.! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, okolice Trewiru
  • Podopieczna: 81 lat
  • Data dodania:03.09.2021

Pani Sigunde (81 lat, 172 cm, 65 kg) mieszka samotnie na parterze domu dwurodzinnego w miejscowości położonej w okolicy Trier. Seniorka jest po wylewie. Ma trudności z mową, nie trzyma moczu (ma założony cewnik). Przesypia całe noce. Podopieczna porusza się na wózku inwalidzkim. Transfer za pomocą ruchomego „LIFTU” wykonuje syn seniorki. Opiekunka nie musi dźwigać. Pflegedienst rozdziela leki dla podopiecznej oraz zajmuje się kąpielą. Dwa razy w tygodniu odbywa się rehabilitacja. Podopieczna jest cichą i spokojną osobą. Lubi słuchać muzyki, oglądać TV, jeździć na spacery wózkiem elektrycznym

  • Osobny pokój
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznej (81 lat)

  • po wylewie
  • nietrzymanie moczu (cewnik)
  • problemy z mówieniem
  • osoba leżąca

  • znajomość języka niemieckiego na poziomie rozszerzonych podstaw (A2)

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • opróżnianie worka cewnikowego
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • gotowanie
  • robienie zakupów
  • towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, fryzjera, znajomych itp.
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości
  • pranie
  • prasowanie
  • podlewanie roślin doniczkowych