Nr ofertyCP/20220104/01/T

OPIEKUN/OPIEKUNKA DLA SENIORA MIESZKAJĄCEGO W MIEŚCIE TREWIR OD ZARAZ NA 2 TYGODNIE! SPRAWDZONE ZLECENIE!

  • Niemcy, Trewir
  • Podopieczny: 92 lat
  • Czas trwania:0,5 mc
  • Data dodania:04.01.2022

Pan Friedrich (175 cm, 75 kg) mieszka w Trier, przepięknym mieście, położonym przy granicy z Luksemburgiem.  Senior jest profesorem literatury, lubi rozmawiać, czytać oraz słuchać muzyki. Choruje na Parkinsona, jest także po udarze, porusza się na wózku inwalidzkim, konieczny jest transfer podopiecznego. Na miejscu jest Lift, jednak Opiekunowie, którzy do tej pory zajmowali się podopiecznym, nie czuli potrzeby aby go używać. Opiekun zajmuje się tylko seniorem – myje Go, ubiera, zmienia pampersy, pomaga w spożywaniu posiłków. Senior mieszka wraz z żoną, która jest osobą bezkonfliktowa, nie wymaga tez opieki, jest lubiana przez zmienników.

  • Osobny pokój
  • TV
  • Osobna łazienka
  • Internet

Stan podopiecznego (92 lat)

  • przebyty udar
  • Parkinson
  • inkontynencja
  • porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego

  • doświadczenie w opiece
  • komunikatywna lub dobra znajomość języka niemieckiego
  • osoba niepaląca

Zakres obowiązków

  • zmiana pieluch/pieluchomajtek
  • pomoc w codziennych czynnościach higienicznych
  • pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
  • pomoc przy poruszaniu się (transfer)
  • pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
  • prowadzenie gospodarstwa domowego
  • gotowanie
  • podawanie napojów
  • robienie zakupów
  • wspólne spędzanie czasu
  • spacery
  • rozmowy
  • kontakt z rodziną podopiecznego
  • utrzymywanie mieszkania osoby podopiecznej w czystości
  • pranie
  • prasowanie
  • podlewanie roślin doniczkowych