Opieka dla seniora

Opieka dla seniora

Płatna opieka dla seniora, który nie jest w stanie poradzić sobie na co dzień, to ogromne ułatwienie zarówno dla osób starszych, jak i ich najbliższych. Zapotrzebowanie na tego typu świadczenia sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowanych taką formą zatrudnienia. Jeśli trafiłeś/trafiłaś na tę stronę, to zapewne szukasz takiej właśnie pracy – stałej, sezonowej, bądź na zastępstwo.

Opieka dla seniora — jakie są obowiązki opiekuna?

Obowiązki opiekuna starszej osoby mogą być naprawdę różne. Wszystko zależy od stanu zdrowia, a także od przyjmowanych leków, codziennych rutyn oraz stopnia sprawności. Ważne są również oczekiwania rodzin starszych osób. Opieka nad osobami starszymi może ograniczać się do pomocy w codziennych czynnościach, takich jak robienie zakupów, pomoc w utrzymaniu domu, czy przyrządzaniu posiłków. W niektórych przypadkach z kolei opieka opiera się na codziennej toalecie oraz pomocy w przemieszczaniu się. Przede wszystkim jednak, od opiekunek wymaga się wsparcia i towarzystwa dla seniorów. Opiekunki powinny nie tylko gwarantować opiekę, ale również aktywizować seniorów poprzez wyjścia na spacery, rozmowy czy wspólną grę w szachy. Podstawowe informacje powinna zawierać oferta pracy wystawiona przez członków rodziny/bliskich, jednak szczegóły mówiące o zakresie obowiązków warto omówić twarzą w twarz. Na podstawie tych ustaleń będzie można zdecydować, czy sprawdzimy się w roli opiekunki osoby starszej, czy też nie.

opieka dla seniora

Gdzie szukać pracy jako opiekun seniora?

Zatrudnienia jako opieka dla seniora najlepiej szukać w pewnych i sprawdzonych miejscach, takich jak specjalne agencje pracy dla opiekunek za granicą czy fundacje. Jako agencja pracy dla opiekunek gwarantujemy sprawdzone oferty pracy od znanych nam rodzin, bezpieczeństwo, wsparcie koordynatora podczas pobytu za granicą, wysokie wynagrodzenie oraz dobre warunki zatrudnienia. Zapewniamy komplet dokumentów, a także pomoc w miejscu zatrudnienia – nigdy więc nie zostaniesz bez pomocy. Jeśli jesteś więc osobą, która wie, że to praca dla niej, koniecznie przejrzyj naszą zakładkę oferty pracy.

O czym pamiętać szukając zatrudnienia jako opieka dla seniora?

Przede wszystkim należy pamiętać, że opieka dla seniora, to nie jest zajęcie dla każdego. Opiekunka i opiekun powinni mieć nie tylko silną psychikę, ale również ukierunkowane wykształcenie lub odbyte kursy – znacznie łatwiej będzie wtedy o pomoc dla starszej osoby, jeśli zajdzie taka konieczność. Należy również wiedzieć, że zatrudnienie się w tym charakterze to wyjazd, na który będziemy musieli poświęcić więcej czasu, a także część swojego życia prywatnego. Praca przeważnie zajmuje większość dnia, w zależności od potrzeb naszego podopiecznego (jednak te warunki ustala się podczas rozmów z osobami zatrudniającymi). Pomoc w obowiązkach domowych, podawanie posiłków oraz dbanie o higienę, to tylko niektóre z potrzeb seniora. Pamiętajmy, że seniorom często brakuje osób bliskich i rodziny – opiekunka w ciągu dnia spędzając czas w domu podopiecznego, powinna więc być niejako zastępstwem dla nich. Szukając zatrudnienia, warto również zorientować się, co przysługuje zatrudnionej osobie – czy będzie mieć własny pokój, samochód, Internet oraz jak wyglądają jej dni wolne.

Sprawdź również: opiekunka dla seniora