Opiekunka Niemcy

Działamy jako fundacja zapewniająca opiekę nad osobami starszymi, schorowanymi oraz niepełnosprawnym, którzy na co dzień potrzebują całodobowej bądź częściowej opieki i pomocy w codziennych sprawach, higienie i obowiązkach domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie. Ale jesteśmy także agencją pracy –poszukujemy opiekunki oraz opiekunów i zapewniamy im pracę jako opiekunka Niemcy oraz Szwajcaria u sprawdzonych rodzin. Praca opiekunki w Niemczech i Szwajcarii za naszym pośrednictwem jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

Opiekunka Niemcy – co warto wiedzieć

Prawdopodobnie trafiłeś na naszą stronę dlatego, że interesuje Cię praca na stanowisku jakim jest opiekunka Niemcy. Jeśli tak też jest – zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami pracy.

Zapewniamy sprawdzone, legalne i w pełni bezpieczne oferty (takie jak opiekunka Niemcy). W naszym katalogu możesz zapoznać się ze wszystkimi oferowanymi w danej chwili pracami. Przeglądając poszczególne oferty takie jak praca opieka Niemcy warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, czyli:

  • miejscem zamieszkania przyszłego podopiecznego,
  • terminem rozpoczęcia pracy,
  • czasem trwania pracy,
  • wynagrodzeniem,
  • dokładnymi informacjami na temat stanu podopiecznego,
  • informacjami czy przyszłej opiekunce / przyszłemu opiekunowi przysługuje osobny pokój do dyspozycji, internet, samochód itd.,
  • jakie są wymagane kwalifikacje opiekunki / opiekuna,
  • jaki jest dokładny zakres obowiązków przyszłej opiekunki / przyszłego opiekuna

Zgłoszenia można przesyłać online. W razie zainteresowania ofertą pracy opiekunka/opiekunki w Niemczech i Szwajcarii można także zadzwonić lub wysłać SMSa.

Praca opiekunka Niemcy

Warto zauważyć, iż praca opiekunki i opiekuna osoby starszej staje się coraz popularniejszym wyborem wśród polskich kobiet i mężczyzn. Praca opiekunki w Niemczech, to zawód z przyszłością. Bardzo łatwo można to wywnioskować. Dzieje się tak dlatego, że społeczeństwo europejskie po prostu się starzeje. Dotyczy to zwłaszcza krajów znajdujących się na zachód od Polski. Mieszkańcy tych państw żyją coraz dłużej. Odchodzi też w zapomnienie tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. W domu zamieszkałym przez kilka pokoleń – dziadków, rodziców i dzieci – w pewnym momencie opiekę nad schorowanymi staruszkami podejmowała ich córka bądź żona syna. Kobiety najczęściej nie pracowały tylko poświęcały się opiece nad seniorami i dziećmi. Dziś coraz rzadziej możemy spotkać się z takim modelem rodziny, ponadto mężczyźni nie są już w stanie sami zadbać finansowo o swoich bliskich, więc panie także pracują przez całe życie. W większości gospodarstw wszystkie dorosłe osoby pracują, a dzieci po osiągnięciu pełnoletności, najczęściej, wyjeżdżają na studia, a później szukają własnego mieszkania czy domu i nie wracają do rodzinnego miasta. Właśnie z tego powodu rynek pracy wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na prywatną opiekę medyczną, a mnóstwo ofert pracy jest kierowanych właśnie do opiekunów i opiekunek – z każdym dniem przybywa ich coraz więcej, a zatrudnienie jako opiekunka Niemcy, Szwajcaria itd. staje się coraz popularniejszy.

Caring Personnel rekrutuje i zrzesza najlepszy – wykształcony i posiadający odpowiednie doświadczenie i predyspozycje – personel medyczny, a także poszukuje i sprawdza oferty pracy w Niemczech i Szwajcarii. Na czym polega praca jaką jest opiekunka Niemcy? Czego można się spodziewać po ofertach takich jak praca opiekunki w Niemczech?

Opiekunka Niemcy

Opiekunka osób starszych Niemcy – obowiązki

Obowiązki opiekuna / opiekunki w Niemczech bywają różne. Wszystko zależy od tego, w jakim dokładnie stanie zdrowia jest senior, na jakie cierpi choroby i czego oczekuje jego rodzina. Zadania dotyczą przede wszystkim działań pielęgnacyjnych oraz opiekuńczych, nierzadko polegają także na dotrzymywaniu towarzystwa, ale mogą być również związane z pomocą polegającą na prowadzeniu gospodarstwa domowego. Zwykle jednak praca, jaką wykonuje opiekunka (Niemcy) polega przede wszystkim na pomocy w takich czynności jak pielęgnacja i utrzymanie higieny oraz przygotowywanie i pomoc w posiłkach. Często zdarza się, że należy także pomagać przy chodzeniu i wstawaniu czy siadaniu. Opieka (Niemcy) polega również na towarzyszeniu swojemu podopiecznemu podczas wizyt u lekarza czy też u rodziny i znajomych. Może też polegać na robieniu podstawowych zakupów, wykupywanie leków (ale nigdy podawanie ich – tym zajmuje się pielęgniarka środowiskowa, która regularnie odwiedza seniora), spacerach i aktywizacji, a także wyjazdach do sanatorium czy na wakacje. Obowiązkami opiekunki może być także prowadzenie domu czy zajmowaniem się ogrodem.

Jaka powinna być opiekunka osób starszych (Niemcy)?

Idealny kandydat bądź kandydatka na to stanowisko powinien nie tylko posiadać odpowiednie wykształcenie i niezbędne doświadczenie, ale także powinien charakteryzować się konkretnymi cechami charakteru. Opiekunka (Niemcy, ale także i inne kraje) powinna przede wszystkim być opanowana i cierpliwa – czasami kontakt z seniorem jest utrudniony przez jego wiek czy chorobę.

Ponadto opiekunka Niemcy powinna także szybko reagować w nieprzewidzianych czy kryzysowych sytuacjach oraz mieć bardzo wysoką odporność na stres. Istotna jest także znajomość chorób i schorzeń, jakie dotykają osób w podeszłym wieku. Taka osoba powinna być także serdeczna, wrażliwa, ciepła i empatyczna – powinna od razu potrafić odczytać potrzeby i emocje podopiecznego i wesprzeć go, między innymi rozmową i zbudować z nim relację, która zapewni mu dobre samopoczucie, swobodę i bezpieczeństwo. Praca jaką jest opieka Niemcy niewątpliwie wiąże się z ciągłym kontaktem ze swoim podopiecznym i budowaniem z nim relacji.

opiekunka osób starszych niemcy

Oferty: praca opieka Niemcy

Interesuje Cię praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Bez obaw. Każda przygotowana przez nas oferta jest skrupulatnie przez nas sprawdzana. Opiekun / opiekunka zatrudniona do pracy w Niemczech dzięki Caring Personnel, i w każdym innym kraju, może czuć się w pełni bezpiecznie. Dbamy także o to, aby zapewnić wysokie warunki pracy i atrakcyjne wynagrodzenie. Co powinna wiedzieć opiekunka, nim zdecyduje się na wyjazd? Przede wszystkim powinna doskonale zdawać sobie sprawę z tego, jaki jest stan jej przyszłego podopiecznego / przyszłych podopiecznych i jaki ma być zakres jej obowiązków. Dzięki temu będzie świadoma tego, co czeka ją w nowej pracy. W naszych ofertach, jak wspomnieliśmy wyżej, znajdują się najważniejsze i niezwykle dokładne informacje na temat właśnie stanu zdrowia i obowiązków opiekunki w Niemczech. Należy tutaj jednak zauważyć, iż bywa tak, że stan zdrowia seniora ulega zmianie – związane jest to z upływem czasu lub nagłym pogorszeniem stanu, chorobą itd. Jeśli więc decydujesz się na pracę jako opiekunka (Niemcy) musisz zdawać sobie z tego sprawę i być gotowa na zmianę zakresu swoich obowiązków. Przeglądając oferty należy mieć zawsze to na uwadze.

Dlaczego warto nas wybrać? Praca opiekunki w Niemczech

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z Caring Personnel? Przede wszystkim zapewniamy przyjazną i rzetelną rekrutację. Nasi pracownicy to profesjonaliści, który zawsze biorą pod uwagę indywidualne predyspozycje oraz oczekiwania opiekuna / opiekunki. Ponadto zapewniamy tylko i wyłącznie sprawdzone oferty. Osobiście upewniamy się, że nasi przyszli bądź obecni pracownicy będą mieli do czynienia z bezpieczną pracą za granicą. Zatrudniamy w pełni legalnie, zajmujemy się także opłacaniem składek zdrowotnych i społecznych. W tym również składki emerytalne. Warto także zauważyć, że zapewniamy opiekę koordynatora za granicą, a także zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie i bardzo dobre warunki pracy. Decydując się na współpracę z Caring Personnel możesz być spokojny! Praca opieka Niemcy czeka właśnie na ciebie.

Sprawdź też:

Opiekunka dla seniora

Opieka nad starszymi

Opieka dla seniora

Opiekunki w Niemczech

Pomoc osobie starszej w domu 

Opieka Niemcy

Praca opiekunki w Niemczech

Opiekunka osób starszych w Niemczech

Praca opieka Niemcy

 

Zapraszamy do kontaktu

Zostaw wiadomość, oddzwonimy do Ciebie

Odzwiedź nas w centrach rekrutacyjnych

Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Centrum rekrutacyjne w Toruniu:

ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń
(Nowy Arsenał, okolice Starego Miasta)

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 530 843 127

Centrum rekrutacyjne w Sosnowcu:

ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 514 403 705

Centrum rekrutacyjne w Skarżysku-Kamiennej:

Legionów 122d pok. 104
26-110 Skarżysko-Kamienn

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
tel: +48 501 710 100

Mobilny punkt rekrutacyjny w Rzeszowie:

Rekrutacja mobilna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny:

Zadzwoń lub wyślij sms
Biuro w Warszawie:

Biuro Obsługi Klienta

Wyślij wiadomość email

Formularz kontaktowy

Akceptuję regulamin serwisu caringpersonnel.pl i zgadzam się na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych. pełna treść zgody

Pola oznaczone * sa wymagane