Opiekunka Niemcy

Działamy jako fundacja zapewniająca opieką nad osobami starszymi, schorowanymi oraz niepełnosprawnym, którzy na co dzień potrzebują całodobowej bądź częściowej opieki i pomocy w codziennych sprawach, higienie i obowiązkach domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie itd. Ale jesteśmy także agencją pracy – poszukujemy opiekunki oraz opiekunów i zapewniamy im pracę u sprawdzonych rodzin w Niemczech i Szwajcarii.  

Praca opiekunki

Praca opiekunki i opiekuna osoby starszej staje się coraz popularniejszym wyborem wśród polskich kobiet i mężczyzn. Społeczeństwo europejskie starzeje się. Dlatego też rynek pracy wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na prywatną opiekę medyczną, a ofert pracy skierowanych właśnie do opiekunów i opiekunek z każdym dniem przybywa coraz więcej. Caring Personnel zaś rekrutuje i zrzesza najlepszy – wykształcony i posiadający odpowiednie doświadczenie i predyspozycje – personel medyczny, a także poszukuje i sprawdza oferty pracy w Niemczech i Szwajcarii.

Opiekunka Niemcy

Obowiązki opiekunki Niemcy

Obowiązki opiekuna/ opiekunki w Niemczech bywają różne. Wszystko zależy od tego, w jakim dokładnie stanie zdrowia jest senior, na jakie cierpi choroby i czego oczekuje jego rodzina. Zwykle jednak praca opiekunki polega przede wszystkim na pomocy w takich czynności jak pielęgnacja i utrzymanie higieny oraz przygotowywanie i pomoc w posiłkach. Często zdarza się, że należy także pomagać przy chodzeniu i wstawaniu czy siadaniu. Opieka polega również na towarzyszeniu swojemu podopiecznemu podczas wizyt u lekarza czy też u rodziny i znajomych. Może też polegać na robieniu podstawowych zakupów, wykupywanie leków (ale nigdy podawanie ich – tym zajmuje się pielęgniarka środowiskowa, która regularnie odwiedza seniora), spacerach i aktywizacji, a także wyjazdach do sanatorium czy na wakacje. Obowiązkami opiekunki może być także prowadzenie domu czy zajmowaniem się ogrodem.

Jaka powinna być opiekunka?

Idealny kandydat bądź kandydatka na to stanowisko powinien nie tylko posiadać odpowiednie wykształcenie i niezbędne doświadczenie, ale także powinien charakteryzować się konkretnymi cechami charakteru. Opiekunka (Niemcy, ale także i inne kraje) powinna przede wszystkim być opanowana i cierpliwa – czasami kontakt z seniorem jest utrudniony przez jego wiek czy chorobę. Ponadto powinna także szybko reagować w nieprzewidzianych czy kryzysowych sytuacjach oraz mieć bardzo wysoką odporność na stres. Istotna jest także znajomość chorób i schorzeń, jakie dotykają osób w podeszłym wieku. Taka osoba powinna być także serdeczna, wrażliwa, ciepła i empatyczna – powinna od razu potrafić odczytać potrzeby i emocje podopiecznego i wesprzeć go, między innymi rozmową i zbudować z nim relację, która zapewni mu dobre samopoczucie, swobodę i bezpieczeństwo.