Informacja na temat środków ostrożności obowiązujących w Niemczech począwszy od 23.03.2020 r. w związku z epidemią koronawirusa

 

Drogie opiekunki i opiekunowie,

Poniżej informujemy o środkach ostrożności obowiązujących w Niemczech od 23.03.2020 przez okres min. dwóch tygodni:

  1. Kontakty socjalne należy ograniczyć do minimum.

Zachęca się obywateli do ograniczania kontaktu z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego. Zaleca się zachować kontakty wyłącznie z osobami, które mieszkają we wspólnym miejscu/ gospodarstwie domowym.

  1. W miejscach publicznych jest nakazane utrzymanie odpowiedniej odległości, co najmniej 1,5 metra od następnej osoby, a najlepiej zachować odstęp 2 metrów (od osób innych niż wymienione w punkcie 1).
  2. W miejscach publicznych niedozwolone jest formowanie grup. Spędzanie czasu w przestrzeni publicznej jest dozwolone tylko z osobami ze swojego gospodarstwa domowego lub z maksymalnie jedną osobą spoza gospodarstwa domowego. Uwaga, w krajach związkowych Bawaria i Saksonia przyjęto wyjątkowe zaostrzenia – czyt. poniżej.
  3. Niezbędne do życia czynności nadal są możliwe. Droga do pracy, opieka w nagłych wypadkach, zakupy, wizyty u lekarza, konieczne spotkania i egzaminy, niezbędna pomoc innym lub indywidualny sport i ćwiczenia na świeżym powietrzu, a także inne niezbędne czynności są możliwe. Na terenie Bawarii obowiązuje dodatkowe zaostrzenie: wyjść można tylko z ważnych powodów, do których należą: praca, niezbędne zakupy, wyjście do apteki czy lekarza, pomoc innym.
  4. Przyjęcia i uroczystości są zabronione, zarówno w miejscach publicznych jak i domach prywatnych.
  5. Restauracje są zamknięte. Gastronomia może być prowadzona tylko do zamówień i odbioru posiłków na wynos lub dostawy do spożycia w domu.
  6. Firmy usługowe w zakresie higieny osobistej muszą zawiesić swoją działalność ze względu na bliski fizyczny kontakt z klientem. Do tej grupy zakładów zaliczają się fryzjerzy, studia kosmetyczne, gabinety masażu i studia tatuażu.
  7. Wszystkie zakłady dbają o ochronę zarówno pracowników jak i klientów. We wszystkich firmach, zwłaszcza w ruchu publicznym, ważne jest przestrzeganie zasad higieny i wdrożenie skutecznych środków ochronnych dla pracowników i gości.
  8. Obecne środki ostrożności obowiązują przez co najmniej dwa tygodnie.

Bawaria: w całym kraju związkowym obowiązują ograniczenia w opuszczaniu domów. Wyjść można tylko z ważnych powodów, do których należą: praca, niezbędne zakupy, wyjście do apteki czy lekarza, pomoc innym.

Kraj związkowy Saksonia również zaostrzył środki: obowiązuje ograniczenie poruszania się w miejscach publicznych. Zabronione jest opuszczanie mieszkania lub domu bez uzasadnionego powodu. Droga do pracy i na zakupy są dozwolone.

W celu pobrania niniejszego komunikatu kliknij poniższy link:

http://caringpersonnel.pl/uploads/20200323_Srodki_ostr_w_Niemczech.pdf

Zapraszamy do kontaktu

Zostaw wiadomość, oddzwonimy do Ciebie

Odzwiedź nas w centrach rekrutacyjnych

Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Centrum rekrutacyjne w Toruniu:

ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń
(Nowy Arsenał, okolice Starego Miasta)

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 530 843 127

Centrum rekrutacyjne w Sosnowcu:

ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 514 403 705

Centrum rekrutacyjne w Skarżysku-Kamiennej:

Legionów 122d pok. 104
26-110 Skarżysko-Kamienn

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
tel: +48 501 710 100

Mobilny punkt rekrutacyjny w Rzeszowie:

Rekrutacja mobilna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny:

Zadzwoń lub wyślij sms
Biuro w Warszawie:

Biuro Obsługi Klienta

Wyślij wiadomość email

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * sa wymagane