Co Opiekunka powinna spakować do walizki?

Co Opiekunka powinna spakować do walizki?

 

Co Opiekunka powinna spakować do walizki?

Co Opiekunka powinna spakować do walizki? Każdy wyjazd do pracy w Niemczech wiąże się z przygotowaniem i pakowaniem wszystkich rzeczy, które będą nam potrzebne na wyjeździe. Dobrze spakowana walizka daje poczucie spokoju, pewności i komfort posiadania wszystkich potrzebnych rzeczy ze sobą.

 

Co w takim razie powinno się zabrać ze sobą na wyjazd do Niemiec? Nie ma wątpliwości, że walizka każdej osoby będzie inna – w końcu każdy ma inne potrzeby, przyzwyczajenia czy upodobania. Niemniej jednak są przedmioty, które powinny zostać spakowane przez każdą Opiekunkę. Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Was listę rzeczy, o których warto pamiętać przy pakowaniu walizki.

 

Walizka Opiekunki – lista rzeczy:

– dokumenty

Przede wszystkim spakuj aktualny dokument tożsamości, prawo jazdy (jeśli posiadasz), potwierdzenie polisy ubezpieczeniowej, umowę z agencją pośredniczącą, kartę EKUZ. Nie zapomnij o bilecie na dojazd do Niemiec. Jeśli posiadasz, dobrze jest też mieć certyfikat potwierdzający szczepienie na COVID-19 lub negatywny test na obecność koronawirusa.

 

– portfel i pieniądze

Dobrze jest przygotować drobne pieniądze (euro) – mogą Ci się przydać w automatach z jedzeniem i napojami, toaletach i na pozostałe, drobne wydatki. Warto zabrać również kartę płatniczą – obecnie w wielu miejscach można płacić kartą, bez limitu kwotowego (przed wyjazdem warto dowiedzieć się w swoim banku czy pobierane są prowizje za wypłaty/płatności za granicą).

 

– dane kontaktowe 

Dobrze jest (na wszelki wypadek) zapisać na kartce, w telefonie lub/i w notesie najważniejsze dane kontaktowe, np. numery telefonu do swoich bliskich oraz do rodziny podopiecznego. Warto też zapisać na niej adres podopiecznego oraz dane kontaktowe do Caring Personnel – w razie potrzeby dobrze jest mieć je pod ręką.

 

– rozmówki lub/i słownik

Niezależnie od poziomu znajomości języka niemieckiego zabierz ze sobą podręcznik, słownik lub notatki do nauki języka niemieckiego. Możesz też korzystać z naszej aplikacji dla Opiekunek lub internetowego, bezpłatnego kursu niemieckiego dla Opiekunek osób starszych. Znajdziesz go tutaj:

https://caringpersonnel.pl/kategoria/internetowy-kurs-jezyka-niemieckiego

 

– komputer, telefon i przenośny internet

Zgodnie z naszymi potrzebami należy zabrać laptopa, telefon czy aparat fotograficzny i (w razie potrzeby) przenośny internet. Do każdego z tych urządzeń spakuj też ładowarkę.

 

– ubrania

Zalecamy wybór wygodnych, dostosowanych do pory roku ubrań. W okolicy Świąt lub zaplanowanych uroczystości warto zabrać ze sobą elegancki strój. Spakuj też piżamę, wygodne buty i kapcie.

 

– kosmetyki

Dobrze jest zabrać ze sobą wszystkie kosmetyki codziennego użytku, przede wszystkim szampon, żel pod prysznic, szczoteczkę i pastę do zębów. Warto mieć też swój pilnik do paznokci oraz krem szczególnie, jeśli masz skórę z konkretnymi wymaganiami. Niektóre Opiekunki lubią mieć też swój ręcznik.

 

– apteczka

Konieczne jest spakowanie zapasu leków, które przyjmujesz na stałe. Zalecamy też wzięcie awaryjnej apteczki z podstawowymi lekami, np. tabletkami przeciwbólowymi, na ból gardła czy przeziębienie.

 

– inne rzeczy osobiste

Zabierz też rzeczy, które przydadzą Ci się w wolnym czasie lub na co dzień. Na przykład: książka, krzyżówki, ulubione słodycze, okulary, chusteczki higieniczne, strój sportowy, ulubiony kubek, parasol, torebka, suszarka do włosów.

 

– torba na podróż

Zgodnie z indywidualnymi potrzebami warto spakować do niej rzeczy, których będziemy używać podczas podróży, np. coś do picia, przekąski, chusteczki czy okulary. Oczywiście powinny się w niej znaleźć również naładowany telefon oraz dokumenty.

 

– dodatkowo

Kluczowe jest „zabranie” ze sobą pozytywnego nastawienia i uśmiechu na twarzy. Niektóre Opiekunki zabierają również drobny upominek dla podopiecznego. Dobry start i nastawienie znacznie ułatwiają adaptację w nowym miejscu.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojego wyjazdu lub pobytu na szteli to pamiętaj, że każda z naszych Opiekunek ma bieżący kontakt do swojej koordynatorki, z którą w każdej chwili można się skonsultować.

 

Zapraszamy do kontaktu

Zostaw wiadomość, oddzwonimy do Ciebie

Odzwiedź nas w centrach rekrutacyjnych

Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Centrum rekrutacyjne w Toruniu:

ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń
(Nowy Arsenał, okolice Starego Miasta)

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 530 843 127

Centrum rekrutacyjne w Sosnowcu:

ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 514 403 705

Centrum rekrutacyjne w Skarżysku-Kamiennej:

Legionów 122d pok. 104
26-110 Skarżysko-Kamienna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
tel: +48 501 710 100

Mobilny punkt rekrutacyjny w Rzeszowie:

Rekrutacja mobilna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny:

Zadzwoń lub wyślij sms
Biuro w Warszawie:

Biuro Obsługi Klienta

Wyślij wiadomość email

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * są wymagane