Fakty i mity o pracy Opiekunki

  Fakty i mity o pracy Opiekunki

 

Fakty i mity o pracy Opiekunki

Fakty i mity o pracy Opiekunki osób starszych. Na temat pracy jako Opiekunka osób starszych w Niemczech powstało wiele wyobrażeń. Ile jest w nich prawdy? Oto kilka najpopularniejszych faktów i mitów na temat pracy Opiekunki osób starszych:

 

1. Fakty i mity o pracy Opiekunki – Opiekunka musi potrafić robić zastrzyki – MIT

Opiekunka w Niemczech nie wykonuje żadnych typowych czynności medycznych. Obowiązki te należą do Pflegedienst czyli pracownika medycznego, który regularnie odwiedza podopiecznego. Zadaniem Opiekunki jest natomiast pilnowanie przyjmowania leków przez seniora, towarzyszenie mu w trakcie wizyt lekarskich, dbanie o wykonywanie zaleceń lekarskich oraz codzienne obserwowanie stanu zdrowia seniora.

 

2. Opiekunki w Niemczech nie są dobrze opłacane – MIT

W Niemczech zarobki Opiekunek są zazwyczaj znacznie wyższe niż praca w tym zawodzie w Polsce. Dodatkowo Opiekunki w Niemczech otrzymują na ogół t

również nocleg i wyżywienie. Agencja Caring Personnel zapewnia swoim Opiekunkom również dojazd na miejsce zlecenia oraz prywatną opiekę medyczną.

 

3. W pracy Opiekunki liczy się dobre nastawienie – PRAWDA

Jest bardzo ważne przy codziennej współpracy z seniorem i jego rodziną. Dobre nastawienie i chęci do pracy przydają się nie tylko na początku zlecenia, ale i w trakcie jego trwania.

 

4. Fakty i mity o pracy Opiekunki – Opiekunka ma czas wolny – PRAWDA

W zależności od zlecenia Opiekunka ma mniej lub więcej czasu wolnego. Pamiętaj, aby przed wyjazdem na zlecenie ustalić sprawy związane z czasem wolnym.

 

5. Wyjazd do pracy w Niemczech wiąże się z szeregiem formalności – PRAWDA

Każdy wyjazd do pracy za granicę wiąże się ze sprawami urzędowymi i formalnościami. Caring Personnel dokonuje wszelkich formalności za Opiekunki – zarówno w urzędach polskich, jak i niemieckich. Wyjeżdżając do pracy z naszą agencją pracujesz legalnie i nie musisz martwić się o sprawy urzędowe.

 

6. Opiekunka musi sobie radzić sama na szteli – MIT

Każde zlecenie Opiekunka wykonuje samodzielnie. Natomiast w przypadku wystąpienia jakichkolwiek trudności w trakcie zlecenia, wsparciem dla swoich Opiekunek jest agencja Caring Personnel. Każda Opiekunka otrzymuje ze strony naszej agencji wsparcie koordynatora, z którym w każdej chwili może się skontaktować. Dzięki temu Opiekunki Caring Personnel nigdy nie zostają same z ewentualnymi trudnościami w trakcie zlecenia.

 

7. Opiekunka musi płynnie mówić w języku niemieckim – MIT

Osoby zainteresowane podjęciem pracy jako Opiekunka osoby starszej w Niemczech powinny potrafić porozumieć się w języku niemieckim. Zwykle nie wymaga się perfekcyjnej znajomości języka, a umiejętności porozumienia się z podopiecznym i jego rodziną. W niektórych zleceniach wystarczy nawet podstawowa znajomość języka niemieckiego. Zachęcamy do wysłania CV do naszej agencji – dobierzemy ofertę dostosowaną do Twoich kwalifikacji i oczekiwań. Zachęcamy też do skorzystania z naszych bezpłatnych lekcji niemieckiego dla Opiekunek: https://caringpersonnel.pl/kategoria/internetowy-kurs-jezyka-niemieckiego/

 

8. Zapotrzebowanie na Opiekunki w Niemczech będzie rosło – PRAWDA

Zarówno w Polsce jak i w Niemczech obserwuje się proces starzenia się społeczeństwa. Coraz więcej rodzin decyduje się też na opiekę domową dla seniora. W związku z tym z całą pewnością możemy stwierdzić, że zapotrzebowanie na Opiekunki w najbliższych latach będzie rosło. Zawód Opiekunki osoby starszej jest zawodem przyszłości! Więcej o tym przeczytasz w tym artykule: https://caringpersonnel.pl/poradnik/opiekunka-osob-starszych-to-zawod-przyszlosci/

 

9. Do zadań Opiekunki nie należy sprzątanie i gotowanie – MIT

Podstawowym zadaniem Opiekunki jest oczywiście opieka nad seniorem. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to również z koniecznością przygotowywania podopiecznemu posiłków. Zwykle zlecenia obejmują również sprzątanie części użytkowych domu/mieszkania seniora. Nie obejmują natomiast sprzątania części domu, których się nie używa np. piwnicy czy strychu.

 

10. Lepiej jest podjąć pracę z agencją niż szukać zlecenia na własną rękę – PRAWDA

Pozornie wydaje się, że znalezienie zatrudnienia na własną rękę jest korzystniejsze finansowo. Jednak wiele Opiekunek nie bierze pod uwagę dodatkowych obowiązków i kosztów, jakie wtedy na nie spadają (m.in. konieczność dopełnienia formalności urzędowych, koszty ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno-rentowego, itd.). Opiekunki Caring Personnel nie dość, że nie ponoszą dodatkowych kosztów i formalności, to również otrzymują swoje wynagrodzenie na czas, co przy bezpośredniej współpracy bywa problematyczne.

 

Aby zobaczyć inne artykuły dla Opiekunek zajrzyj tutaj.

 

Zapraszamy do kontaktu

Zostaw wiadomość, oddzwonimy do Ciebie

Odzwiedź nas w centrach rekrutacyjnych

Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Centrum rekrutacyjne w Toruniu:

ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń
(Nowy Arsenał, okolice Starego Miasta)

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 530 843 127

Centrum rekrutacyjne w Sosnowcu:

ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 514 403 705

Centrum rekrutacyjne w Skarżysku-Kamiennej:

Legionów 122d pok. 104
26-110 Skarżysko-Kamienna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
tel: +48 501 710 100

Mobilny punkt rekrutacyjny w Rzeszowie:

Rekrutacja mobilna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny:

Zadzwoń lub wyślij sms
Biuro w Warszawie:

Biuro Obsługi Klienta

Wyślij wiadomość email

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * są wymagane