Zalety pracy jako Opiekunka Seniora w Niemczech

Zalety pracy jako Opiekunka Seniora w Niemczech

Zalety pracy jako Opiekunka Seniora w Niemczech to temat, na który warto zwrócić uwagę. Opieka nad osobami starszymi bywa trudnym zadaniem. Niemniej jednak praca Opiekunki posiada też wiele zalet i korzyści, jakie ciężko spotkać w innych zawodach. Satysfakcja z wykonywanych obowiązków, dobre zarobki i możliwość podróżowania to tylko niektóre z zalet, o których warto wspomnieć. Jakie są zalety pracy jako Opiekunka osób starszych w Niemczech?

 

1. Uczysz się języka obcego w praktyce

Każdy wyjazd do Niemiec daje Ci możliwość podniesienia swoich kwalifikacji językowych. Od kandydatek na Opiekunki wymagamy przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Widzimy jednak, że już po pierwszym wyjeździe do pracy osoby te bardzo szybko uczą się języka. Seniorzy są do tego idealnym towarzystwem – rozmowa z nimi wymaga dokładności, wyraźnego i powolnego wypowiadania się. Warto wziąć to pod uwagę i pamiętać, że na naukę nigdy nie jest za późno.

 

2. Dobrze płatne i stabilne zatrudnienie

Praca dla Opiekunek za granicą przynosi dobre zarobki, znacznie przewyższające średnie płace na podobnych stanowiskach w Polsce. Pensję otrzymujesz od nas zawsze w ustalonym terminie. Ponadto Opiekunki najczęściej mieszkają ze swoimi podopiecznymi, dostając do dyspozycji własny pokój z wyposażeniem i wyżywieniem. Dzięki temu mogą oszczędzić na kosztach utrzymania. Praca Opiekunki to stabilne i pewne źródło dochodu.

 

3. Satysfakcja i zadowolenie z pracy

Mimo, że praca Opiekunki osób starszych nie należy do najłatwiejszych, to poza korzyściami materialnymi, daje wiele satysfakcji i możliwości rozwoju osobistego. Jedną z najpiękniejszych nagród za codzienne starania jest miłe słowo, uśmiech i dobre samopoczucie podopiecznego. Często się zdarza, że osoby starsze traktują Opiekunkę jak członka rodziny. Ta praca pozwala na nawiązanie ciepłych relacji z podopiecznym i jego rodziną.

 

4. Możliwość poznania nowego kraju

Praca Opiekunki w Niemczech daje możliwość zwiedzenia praktycznie całego kraju, gdyż oferty pracy pochodzą z różnych miast. Dzięki temu Opiekunka ma możliwość poznać lokalne tradycje i regionalną kuchnię. To doskonały sposób na poznanie Niemiec i piękne wspomnienia.

 

5. Zawód przyszłości 

Zawód Opiekunki osób starszych to stabilny i przyszłościowy zawód. Ludzie żyją coraz dłużej, społeczeństwo się starzeje. Według danych Eurostatu*, w 2019 r. co piąta osoba w Unii Europejskiej miała co najmniej 65 lat. Przewiduje się, że odsetek osób w tym wieku będzie znacząco rósł w kolejnych latach. Dane te pokazują, że osób potrzebujących wsparcia i opieki będzie więc coraz więcej.

 

Wszystkie osoby zainteresowane pracą jako Opiekunka osoby starszej zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu:

E-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl

Tel.: +48 533 522 273

Tel.: +48 56 477 20 55

Możesz też napisać do nas przez wiadomość prywatną na Facebooku.

 

 

*Źródło: https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Main_Page

 

Zapraszamy do kontaktu

Zostaw wiadomość, oddzwonimy do Ciebie

Odzwiedź nas w centrach rekrutacyjnych

Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Centrum rekrutacyjne w Toruniu:

ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń
(Nowy Arsenał, okolice Starego Miasta)

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 530 843 127

Centrum rekrutacyjne w Sosnowcu:

ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 514 403 705

Centrum rekrutacyjne w Skarżysku-Kamiennej:

Legionów 122d pok. 104
26-110 Skarżysko-Kamienn

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
tel: +48 501 710 100

Mobilny punkt rekrutacyjny w Rzeszowie:

Rekrutacja mobilna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny:

Zadzwoń lub wyślij sms
Biuro w Warszawie:

Biuro Obsługi Klienta

Wyślij wiadomość email

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * sa wymagane