5 rad jak oswoić się z nowym miejscem pracy jako Opiekunka

Jak oswoić się z nowym miejscem pracy?

 

Nowe miejsce pracy – 5 rad jak z nim oswoić

Nowe miejsce pracy niekiedy wiąże się ze stresem. Nieznane miejsce, nowe otoczenie i obowiązki, do których należy się w krótkim czasie przyzwyczaić mogą być trudne. Czy można ułatwić sobie proces adaptacji?

Dzisiaj przedstawiamy Wam 5 rad dla Opiekunek osób starszych o tym jak oswoić się z nowym miejscem pracy.

 

1. Nowe miejsce pracy – przygotuj się do wyjazdu

Dużo łatwiej będzie Ci się zaaklimatyzować, jeśli przed wyjazdem zbierzesz jak najwięcej informacji – o podopiecznym, jego rodzinie, miejscu zamieszkania, okolicy. Dzięki temu na miejscu będziesz czuć się pewniej, a pierwsze dni na szteli będą mniej stresujące.

Dobrze jest też mieć w podręcznym miejscu (w telefonie lub notatniku) numer telefonu do koordynatora z Caring Personnel. W razie potrzeby lub pytań można się z nim skontaktować w każdym momencie.

W ramach przygotowania do wyjazdu warto też zadbać o ubezpieczenie. Caring Personnel zapewnia dodatkowe, prywatne ubezpieczenie dla każdej Opiekunki. Daje to dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

 

2. Zabierz ze sobą ulubione przedmioty i wygodne ubrania

Warto zapakować do walizki rzeczy, które uprzyjemnią nasz pobyt za granicą. Mogą to być ulubione zdjęcia, książka, kubek czy poduszka. Dzięki nim poczujesz się lepiej w nowym miejscu.

Do pracy jako Opiekunka osoby starszej warto też zabrać wygodne ubrania, które nie będą krępować Twoich ruchów.

Postaraj się też spakować wszystkie niezbędne kosmetyki tak, abyś w pierwszych dniach pobytu nie musiała szukać ich w sklepie.

Co jeszcze powinna spakować Opiekunka do walizki? Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę sugerowanych rzeczy.

 

3. Powtórz niemiecki

Wyjeżdżając do Niemiec jako Opiekunka osoby starszej powinnaś komunikować się po niemiecku. Jednak konieczność komunikacji w języku obcym bywa stresująca. Dlatego też warto jeszcze przed wyjazdem powtórzyć słownictwo i wyrażenia, które mogą się przydać na wyjeździe – przedstawianie się, opowiadanie o sobie, uzyskiwanie podstawowych informacji, rozmowa o stanie zdrowia i codziennych czynnościach.

Pamiętaj, że w pierwszych dnach podopieczny wraz z rodziną będą chcieli Cię poznać. Dobrze jest więc przemyśleć i przygotować wypowiedzi po niemiecku o sobie.

Darmowe lekcje niemieckiego dla Opiekunek Caring Personnel znajdziesz tutaj.

 

4. Kontaktuj się z bliskimi

Zadbaj o dobry i regularny kontakt z najbliższymi. Pisz, dzwoń i rozmawiaj o codzienności. To wszystko sprawi, że nie będziesz się czuła samotnie na szteli.

Dodatkowo możesz nawiązać kontakt z innymi Opiekunkami z okolicy. Wymiana doświadczeń i rozmowa o codzienności pozwolą poczuć się lepiej w nowym miejscu pracy. Zachęcamy się też do udziału w dyskusjach na naszym fanpage.

 

5. Nowe miejsce pracy – nastaw się pozytywnie

Uśmiech i pozytywne nastawienie potrafią przełamać pierwsze lody. Rozluźniają atmosferę i sprawiają, że będziesz postrzegana jako osoba ciepła i przyjazna. Kluczowe jest więc „zabranie” ze sobą pozytywnego nastawienia i uśmiechu na twarzy. Niektóre Opiekunki zabierają również drobny upominek dla podopiecznego. Dobry start i nastawienie znacznie ułatwia adaptację w nowym miejscu.

 

Na koniec warto dodać, że proces adaptacji w nowym miejscu pracy jest czymś naturalnym. Jedne Opiekunki adaptują się szybko, inne potrzebują nieco więcej czasu na oswojenie się z nowym miejscem pracy.

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć inne porady dla Opiekunek osób starszych.

 

Zapraszamy do kontaktu

Zostaw wiadomość, oddzwonimy do Ciebie

Odzwiedź nas w centrach rekrutacyjnych

Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Centrum rekrutacyjne w Toruniu:

ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń
(Nowy Arsenał, okolice Starego Miasta)

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 530 843 127

Centrum rekrutacyjne w Sosnowcu:

ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 514 403 705

Centrum rekrutacyjne w Skarżysku-Kamiennej:

Legionów 122d pok. 104
26-110 Skarżysko-Kamienn

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
tel: +48 501 710 100

Mobilny punkt rekrutacyjny w Rzeszowie:

Rekrutacja mobilna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny:

Zadzwoń lub wyślij sms
Biuro w Warszawie:

Biuro Obsługi Klienta

Wyślij wiadomość email

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * sa wymagane