5 rzeczy do zrobienia przed wyjazdem Opiekunki do pracy

 

5 rzeczy do zrobienia przed wyjazdem Opiekunki do pracy

Przed wyjazdem Opiekunki osób starszych należy dopełnić pewnych formalności, aby uniknąć późniejszego stresu. Dzięki współpracy z agencją uzyskujesz wsparcie przy uzupełnianiu wszystkich dokumentów. Co trzeba zrobić przed wyjazdem aby uniknąć późniejszego stresu? Mamy dla Was zestawienie 5 rzeczy, o których warto pamiętać przed każdym wyjazdem na zlecenie do Niemiec.

1. Podpisz umowę przed wyjazdem Opiekunki.  

Przed wyjazdem jest czas, żeby w spokoju przeczytać treść umowy, skontaktować się z agencją w razie pytań do umowy czy wyboru przewoźnika. Wyjazd bez wcześniej podpisanej umowy oznacza, że wyjeżdżasz bez zapewnienia sobie ubezpieczeń społecznych i nie znając dokładnych warunków współpracy. Dlatego pamiętaj, aby takie formalności załatwić jeszcze przed wyjazdem na zlecenie.

2. Upewnij się, że masz zapewnione prywatne ubezpieczenie na okres wyjazdu.  

Przed każdym wyjazdem upewnij się, że Twoja agencja wykupiła dla Ciebie ubezpieczenie obejmujące cały okres zlecenia wraz z dniem podróży z Polski do Niemiec i z powrotem. Poproś o odpowiednią dokumentację i zabierz ze sobą niezbędne dane. Szczególnie w dobie pandemii ważne jest upewnić się, że ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia w przypadku zachorowania na Covid19. W Caring Personnel wykupujemy dla każdej zatrudnionej w osoby prywatną polisę ubezpieczeniową na cały okres zlecenia w Niemczech od dnia wyjazdu z Polski do dnia powrotu włącznie.

3. Sprawdź, czy agencja przydzieliła Ci koordynatora. 

Podpisując umowę z agencją zatrudnienia możesz oczekiwać od agencji pomocy i wsparcia zarówno podczas podpisywania umowy i poszukiwania odpowiedniego dla Ciebie zlecenia, jak i w trakcie pracy w Niemczech. Zapytaj agencję, kto jest Twoim koordynatorem i zapisz sobie numer telefonu alarmowego, na który będziesz mogła otrzymać pomoc również w weekendy w razie trudności na zleceniu w Niemczech. W Caring Personnel każda Opiekunka i każdy Opiekun ma zapewnione wsparcie swojego koordynatora. W nagłych wypadkach również nasi partnerzy w Niemczech służą pomocą i mogą pojawić się na miejscu zlecenia.

4. Przygotuj i spakuj pomoce językowe.

Niezależnie od stopnia znajomości języka niemieckiego warto zabrać ze sobą pomoce językowe, które mogą się przydać w Niemczech, jak na przykład słownik czy rozmówki. Caring Personnel zapewnia swoim Opiekunkom wsparcie językowe w postaci aplikacji oraz podręcznika do nauki języka dla Opiekunek. Dzięki aplikacji na telefon jeszcze przed wyjazdem lub w trakcie podróży możesz powtórzyć niemieckie słownictwo i zwroty. Z kolei w podręczniku znajdziesz zestawienie najważniejszych zwrotów i słówek w pracy Opiekunki. Koniecznie zabierz go ze sobą!

Odwiedź też zakładkę z naszym internetowym, darmowym kursem niemieckiego dla Opiekunek: Niemiecki dla opiekunek.

5. Zbierz informacje o miejscu pracy przed wyjazdem Opiekunki.

Jeśli to możliwe, jeszcze przed wyjazdem zbierz praktyczne informacje o okolicy, w której będziesz pracować. Zobacz, gdzie są najbliższe sklepy, apteka, pomoc lekarska, park. Przydatne adresy i numery kontaktowe zapisz na kartce lub w telefonie, aby zawsze mieć je pod ręką. Dzięki temu po przyjeździe na zlecenie będziesz się czuć pewniej, nie będziesz musiał/a szukać wszystkich informacji na miejscu i szybciej się zaaklimatyzujesz. 

 

Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości możesz skontaktować się ze swoim koordynatorem, który udzieli Ci niezbędnych odpowiedzi i wskazówek. 

Zapraszamy do kontaktu

Zostaw wiadomość, oddzwonimy do Ciebie

Odzwiedź nas w centrach rekrutacyjnych

Caring Personnel - centra rekrutacyjne
Centrum rekrutacyjne w Toruniu:

ul. Dominikańska 9
87-100 Toruń
(Nowy Arsenał, okolice Starego Miasta)

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 530 843 127

Centrum rekrutacyjne w Sosnowcu:

ul. 3 Maja 7
41-200 Sosnowiec

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
tel: +48 514 403 705

Centrum rekrutacyjne w Skarżysku-Kamiennej:

Legionów 122d pok. 104
26-110 Skarżysko-Kamienn

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
tel: +48 501 710 100

Mobilny punkt rekrutacyjny w Rzeszowie:

Rekrutacja mobilna

e-mail: rekrutacja@caringpersonnel.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny:

Zadzwoń lub wyślij sms
Biuro w Warszawie:

Biuro Obsługi Klienta

Wyślij wiadomość email

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone * sa wymagane